3. Барса унижи Реал насред Мадрид и дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса унижи Реал насред Мадрид и дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар и Суарес се развихриха за 4:0 и смълчаха „Бернабеу”

Барселона разби като гост Реал Мадрид с категоричното 4:0 в „Ел Класико” и вече има преднина от шест точки на първото място в класирането.

Дербито от 12-ия кръг на испанската Примера бе гледано от над 600 000 млн. зрители от общо 170 страни и бе охранявано от 2400 души, включително 1000 полицаи.

Засилените мерки за сигурност бяха заради трагичните атентатите в Париж на 13 ноември. В памет на убитите 129 души преди срещата бе запазена минута мълчание и на стадиона прозвуча химнът на Франция.

Домакините засложиха на атакуващ състав, в който личаха имената на Карим Бензема, Кристиано Роналдо, Гарет Бейл, Хамес Родригес и Лука Модрич, докато звездата на гостите Лионел Меси бе оставен на резервната скамейка, след като се възстанови наскоро от контузия, получена през месец септември. Той обаче влезе през втората част, а в центъра на събитията бяха Неймар и Луис Суарес.

Двамата вкараха последните 17 гола за Барселона в отсъствието на възстановяващия се аржентинец. Сега уругваецът вкара два пъти, докато бразилецът се отчете с гол и асистенция. Със същото се отличи и Андрес Иниеста, който вкара много красиво попадение за 3:0.

Още в 11-ата минута Серхи Роберто изведе чудесно Суарес след многоходова атака и последният с външен фалц откри резултата, разписвайки се за девети път в последните си девет срещи.

Така Барселона вкара в 20-о поредно „Ел Класико” и постави нов рекорд по този показател. Реал имаше шанс за бърз отговор, но не го използва, а в 27-ата минута Хавиер Масчерано се контузи и бе заменен принудително. В 38-ата пък Карим Бензема не можа да засече от страхотна позиция и резултатът остана непроменен.

Каталунците нанесоха своя втори удар малко преди почивката, когато Андрес Иниеста пусна в коридор към Неймар и той от малък ъгъл успя да промуши топката покрай Кейлор Навас за 2:0. Това бе 20-и пореден гол на Барса, вкаран от бразилеца или Луис Суарес, а специално за Неймар попадението бе под номер 11 в последните 9 срещи.

При този резултат дойде почивката, а след нея гостите продължиха с лекцията насред Мадрид. Те бяха особено резултатни, докато домакините пропускаха своите шансове.

В 53-ата минута каталунците сътвориха страхотна атака и Неймар с пета изведе връхлитащия Андрес Иниеста, който с неспасяем шут в горния ъгъл направи резултата класически – 3:0.

Малко след това своето завръщане на терена ознаменува Лео Меси, докато междувременно Гарет Бейл поиска дузпа за игра с ръка на Жерар Пике. Такава не последва, а гостите овладяха изцяло инициативата.

Меси и Суарес бяха близо до четвърти гол, който все пак падна и бе дело на уругваеца. Последният получи хубав пас в 74-ата минута и оформи крайното 4:0, а това изнерви домакините и в края резервата Иско си изпусна нервите.

В 85-ата минута той влезе грубо в краката на Неймар отзад, така че закономерно получи директен червен картон.

В крайна сметка след серия от девет дербита с попадения в двете врати Реал дори не успя да се разпише и така остана с 24 точки в актива си, изоставайки на шест от лидера Барса.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)