3. БАРСА ШАМПИОН! Меси влезе и вкара за 1:0 срещу Леванте (ВИДЕО+СНИМКИ)

БАРСА ШАМПИОН! Меси влезе и вкара за 1:0 срещу Леванте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците си гарантираха осма титла за последните 11 сезона

Барселона спечели с 1:0 домакинството си на Леванте и спечели титлата в Испания три кръга преди края на сезона. Победното попадение вкара Лионел Меси (62).

Каталунците имат аванс от 9 точки пред втория Атлетико Мадрид, както и по-добри показатели в директните двубои с "дюшекчийте".

Тимът на Ернесто Валверде печели трофея за осми път в последните 11 сезона.

Суперзвездата на домакините Лионел Меси беше оставен на резервната скамейка, за да бъде запазен за важния мач с Ливърпул от Шампионската лига през седмицата.

Барселона можеше да поведе още в петата минута. Коутиньо центрира от ъглов удар, Клеман Лангле отклони топката с глава, а Жерард Пике не успя да я засече на метър пред голлинията.

Удар на Суарес беше отразен от Фернандес в 20-ата минута. Пет по-късно Коутиньо шутира, но не затрудни вратаря на гостите. Последва центриране на Жорди Алба, което стигна до  Коутиньо. Бразилецът стреля с глава, но Айтор Фернандес отново улови.

В 32-ата Суарес падна в наказателното поле и поиска дузпа. На повторенията се видя ясно, че има контакт, но реферът прецени, че той не е достатъчен, за да посочи бялата точка. Три след това удар на Артуро Видал премина покрай вратата. В 41-ата Коутиньо удари напречната греда от фаул.

В  началото на втората част на терена се появи Лионел Меси. Той влезе на мястото на Коутиньо. Каталунците натиснаха здраво и в 50-ата минута аржентинецът отправи първия си удар. Изстрел на Иван Ракитич в 57-ата пък облиза гредата.

Барса все пак поведе в 62-ата минута. Попадението отбеляза обичайният заподозрян Лионел Мес. След кратък карамбол топката стигна до нападателя, който я прави във вратата на Леванте - 1:0. Попадението беше под №34 за Лео в Ла Лига този сезон.

Гостите можеха да изравнят веднага. Борха Майорал беше изведен сам срещу вратаря, но Марк-Андре тер Стеген излезе и успя да блокира удара му с тяло. В 68-ата минута Моралес направи голям пропуск. Испанецът стреля над вратата.

До края нов гол не падна и празненствата на "Ноу Камп" и в Барселона започнаха!

СТАРТОВИ СЪСТАВ

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Ракитич, Видал, Артур, Дембеле, Суарес, Коутиньо

ЛЕВАНТЕ: Айтор; Коке, Везо, Робер, Пиер, Луна; Вукчевич, Симон, Кампаня, Рочина; Жасон, Майорал