3. Барса сгази Панатинайкос (видео)

Барса сгази Панатинайкос (видео)

Лео Меси отново демонстрира страхотната си класа

Барселона демонстрира страхотна форма в първия си мач от новото издание на Шампионската лига. Каталунците доказаха, че загубата им през уикенда от Еркулес е била случайна и със страхотна игра отнесоха гръцкия шампион Панатинайкос с 5:1. Аржентинската супер-звезда на Барса Лионел Меси вкара два гола, като на няколко пъти имаше възможността да оформи и своя хеттрик, особено в 55-ата минута, когато изпълни по изключително несериозен начин дузпа. Останалите три попадения за каталунците бяха дело на Вия, Педро и Дани Алвеш.

Гостите използваха първата си по-сериозна атака, за да открият резултата. В 20-ата минута Джибрил Сисе отклони много технично с пета изританата от вратаря Цорвас топка, която попадна в откъсващия се Сидни Гову, който с диагонален удар препарира Виктор Валдес за 0:1. Барселона реагира мигновено на този шамар и само две минути по-късно изравни резултата. Шави Ернандес с елегантен пас намери Лионел Меси, който безпроблемно се отскубна от Лукас Винтра и останал очи в очи с Цорвас технично го прехвърли за 1:1.

Това попадение на Меси стъписа Панатинайкос и даде криле на домакините. В 33-ата минута Серхио Бускетс отклони с глава топката в наказателното поле при центриране на Шави от корнер и на задната греда притичалият Давид Вия изведе Барса напред. След този гол последваха още няколко пропуска на "блаугранас", като Лионел Меси тресна гредата след пас на Педро.

В 45-ата минута домакините вкараха и трети гол. Меси размени последователно двойни подавания последователно с Бускетс и Педро, след което останал очи в очи с вратаря на гостите го матира с плътен диагонален удар за 3:1. При този резултат дойде и почивката.

Почти веднага след началото на второто полувреме каталунците взеха инициатиавата и наложиха доминация над противника. В 55-ата минута Меси се откъсна отново в наказателното поле и бе съборен от Седрик Канте, което доведе до дузпа в полза на Барса. Самият Лионел застана зад бялата точка в търсене на хеттрика си, но ударът му бе отразен от стража на гърците Цорвас, който уцели ъгъла му и хвана топката.

В 80-ата минута Меси отново матира защитата и вратаря на Панатинайкос, но ударът му се отклони последователно и в двете странични греди. Притичващият Педро обаче вкара от 1-2 метра за 4:1. До края на мача остана време за още един феноменален гол в полза на Барселона. Дани Алвеш се впусна в атака и комбинира пред наказателното поле с Лионел Меси. Аржентинецът копна супертехнично топката към Алвеш и той с глава прехвърли излезлият напред Цорвас за крайното 5:1.

В другия двубой от групата, ФК Копенхаген победи руския гранд Рубин с 1:0, благодарение на попадението на Н'Дойе в 78-ата минута.

Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея