3. Барса се озори здраво срещу Кадис, но стигна до победата (ВИДЕО)

Барса се озори здраво срещу Кадис, но стигна до победата (ВИДЕО)

Каталунците спечелиха с 2:0

Барселона постигна първа победа от началото на сезона в Испания, побеждавайки Кадис с минималното 2:0 в двубой от втория кръг на Ла Лига. Головете за каталунците отбелязаха Педри и Феран Торес. По този начин Барса събра 4 точки и е на 4-о място във временното класиране, докато Кадис е 11-и с 3 точки в актива си.

Каталунците влязоха трудно в мача и едва след средата на първата част започнаха да създават чисти положения пред вратата на гостите.

В 29-ата минута Ламин Ямал нахлу в наказателното поле на Кадис и стреля, но Херемиас Ледесма спаси.

Десетина минути преди края на първата част Ледесма спаси удар на Жул Кунде, а в ответната атака Марк-Андре Тер Стеген внимаваше и спаси удара на Роджър Марти.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме, но удар на Рубен Алкарас мина покрай вратата в 52-ата минута.

Две минути след това Гави засече топката след центриране от ъглов удар, но нацели напречната греда.

В 63-ата минута Крис Рамос направи страхотен дрибъл, с който стигна до вратата на Барса, но ударът му бе неточен.

Каталунците, които в този мач бяха без наказания си треньор Шави, пропиляха добра възможност в 80-ата минута, когато Ез Абде стреля от дистанция, но вратарят на андалусийци се справи и спаси.

Защитата на Кадис се пропука в 82-ата минута, когато Илкай Гюндоган направи разсичащ защитата пас към Педри, който излезе сам вдясно от вратата и с добре насочен удар вкара първия гол за своя тим през кампанията.

След това попадение тонусът в играта на Кадис падна в 4-ата минута на добавеното време Роберт Левандовски изведе Феран Торес сам срещу вратаря, откъдето испанецът не сгреши и вкара втори гол.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)