3. Барса със сърцат обрат срещу Валенсия за 2:1 (видео)

Барса със сърцат обрат срещу Валенсия за 2:1 (видео)

Шампионът Барселона направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи трудно с 2:1 над тима на Валенсия в дербито на 7-ия кръг на Примера Дивисион, играно на стадион „Камп Ноу”

Шампионът Барселона направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи трудно с 2:1 над тима на Валенсия в дербито на 7-ия кръг на Примера Дивисион, играно на стадион „Камп Ноу”. Пабло откри в 38-ата минута, Иниеста изравни в 47-ата, а крайното 2:1 оформи Пуйол в 63-ата минута. Това бе и първи мач за Давид Вия, в който той се изправя срещу бившия си клуб, но нападателят така и не се разписа срещу „прилепите” днес.

Двубоят започна с повече владеене на топката за Барселона, но малко чисти голови положения пред Санчес. От своя страна „прилепите” приеха играта в своята половина, където оказваха силна преса и чакаха възможностите си на контраатака. Първият точен удар по посока на една от двете врати дойде в 22-ата минута, когато Шави опита късмета си от средна дистанция, но Санчес спаси.

Така се стигна до 37-ата минута, когато при една контраатака, Матийо напредна по левия фланг, навлезе в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където Пабло засече с десния крак, Валдес докосна кълбото, но това се оказа недостатъчно и то влезе в мрежата му за 0:1.

Барса мигновено вдигна оборотите след гола, но в 40-ата минута можеше да получи втори гол. Тогава Солдадо овладя на десния фланг и подаде в наказателното поле за непокрития Пабло, който шутира от движение с десния крак, ала Валдес се намеси страхотно и спаси с ръка.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Валенсия.

Втората част започна летящо за каталунците, които изравниха статуквото още 2 минути след подновяването на играта. Тогава Шави изведе Иниеста на изгодна позиция, а вторият хладнокръвно прати кълбото зад Санчес за 1:1.

Натискът на „блаугранас” продължи и след този гол и в 49-ата минута Кейта стреля опасно, но стражът на гостите спаси. 10 минути по-късно Алвеш центрира добре за Вия, който отправи удар с глава, ала Санчес отново бе на висота. Така дойде 63-ата минута, когато Шави направи прострелно центриране отдясно, Пуйол надскочи пазача си и с глава закова топката в мрежата на Санчес за втори път.

Четвърт час игра по-късно Вия бе изведен от Иниеста очи в очи със стража на Валенсия, нападателят тръгна да го финтира, но Санчес се хвърли в краката му и изби. В даденото от рефера продължение Педро можеше също да запише името си сред голмайсторите, след като получи в наказателното поле, но стреля несериозно и Санчес спаси.

Това бе и последната по-интересна ситуация и така Барселона успя да обърне Валенсия и да спечели с 2:1.

След този успех каталунците се изкачиха на върха във временното класиране с актив от 16 точки, колкото има и Валенсия, която е втора.

Барселона – Валенсия 2:1