Барса с 3 от 3 в Шампионска лига

Каталунците бият 2:1 без куп звезди и с мисъл за „Ел Класико“

Барселона постигна 3-та последователна победа в група „Н“ на Шампионската лига.

Въпреки многото си кадрови проблеми и факта, че цели 8 души от втория тим бяха в групата, каталунците спечелиха с 2:1 домакинството си на украинския Шахтьор (Донецк).

Освен това, момчетата на Шави удариха 2 греди и 2 техни попадения бяха отменени заради засади на Олимпийския стадион "Луис Компанис".

Точни за испанците, които в събота срещат Реал (Мадрид) в голямото дерби на „Ла Лига“, бяха Феран Торес (28) и Фермин Лопес (37).

Почетното попадение на гостите бе дело на Георгий Судаков (62), а след поражението те остават с 3 точки от също толкова мача, колкото има и вторият Порто, преди да гостува на Антверп в Белгия днес от 22:00 часа.

Шампионите на Испания имаха пълно превъзходство през първото полувреме, когато вкараха и двата си гола. Те бяха дело на Феран Торес в 28-мата минута и "играча на мача" Фермин Лопес в 36-ата.

При първия гол на Торес 20-годишният Фермин Лопес се измъкна зад защитата на Шахтьор и с удар с левия крак намери страничната греда. Топката попадна у Феран, който с удар от воле не сбърка за 1:0.

Осем минути след това Фермин вкара изключително зрелищен гол, при който с удар с десния крак намери сглобката на врата, преди тя да се озове в мрежата.

През втората част Барселона продължи да атакува и на четири пъти голове на каталунците бяха отменяни заради засада. Фермин пък веднъж уцели и гредата, но противно на всякаква логика Шахтьор бе отборът, който спечели вторите 45 минути.

В 62-рата минута Георгий Судаков се разписа при една бърза контраатака, а в самия край на срещата украинският представител можеше да стигне и до точка, но Тарас Степаненко остана на сантиметри от гола.

След три изиграни кръга Барселона е почти сигурен участник в осминафиналите с 9 точки. Шахтьор е на трето място с 3 точки.

ШАХТЬОР ДОНЕЦК  2:1
1:0 Феран Торес (30)
2:0 Фермин Лопес (36)
2:1 Георгий Судаков (62)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген (к), 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 5. Иниго Мартинес, 28. Маркос Алонсо, 32. Фермин Лопес , 18. Ориол Ромеу, 22. Илкай Гюндоган, 27. Ламин Ямал, 7. Феран Торес, 14. Жоао Феликс;

Треньор: Шави Ернандес

ШАХТЬОР ДОНЕЦК: 31. Дмитро Рижник, 16. Иракли Азарови, 22. Микола Матвиенко, 5. Валерий Бондар, 26. Юхим Конопля, 6. Тарас Степаненко (к), 21. Артьом Бондаренко, 8. Дмитро Крискив, 10. Георгий Судаков , 11. Олександър Зубков, 14. Данило Сикан;

Треньор: Дарио Сърна.