3. Барса пропиля аванс от два гола и взе само точка от Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса пропиля аванс от два гола и взе само точка от Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серията от девет победи на каталунците спря на стадион „Рамон Санчес Писхуан”

Барселона направи грешна стъпка по пътя към титлата, след като загуби аванс от два гола и завърши наравно 2:2 при визитата си на Севиля.

Мачът от XXXI кръг на испанската „Ла Лига” се игра пред 40 355 зрители на стадион „Рамон Санчес Писхуан”, а след него каталунците останаха само с две точки пред втория Реал (Мадрид).

Гостите се настаниха в половината на съперника още в началото. Първият добър удар бе отправен от Неймар, а в 14-ата минута подаде към Лионел Меси в пеналта. Аржентинецът майсторски овладя топката и още по-майсторски матира вратаря с фалцов удар – 1:0.

Така звездата на каталунците вкара своя гол номер 34 в „Ла Лига”. Малко по-късно Луис Суарес бе съборен на сантиметри пред наказателното поле, а Неймар изпълни отлично пряк-свободния удар и удвои аванса на гостите в 31-ата минута.

След това обаче каталунците сякаш помислиха, че мачът е свършил и позволиха на андалусийците да се върнат в двубоя.

В 38-ата минута Евер Банега стреля от далечна дистанция, но стражът на гостите не се намеси решително и изби топката в дясната греда, след което тя спря в мрежата му – 1:2.

Секунди след това Банега бе сам срещу вратаря, но не можа да изравни. Барса отговори с удари на Суарес и Меси, но до почивката нови голове не паднаха.

След нея двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, а в 56-ата минута Жереми Матьо пробва отлична задна ножиха, но Рико спаси.

Севиля успя да открадне точката и да изравни резултата малко преди края. Това се случи в 84-ата минута, когато Пике сгреши и позволи на Видал да пробие отдясно. Последва пас към непокрития на далечната греда Кевин Гамейро, за да може резервата да оформи крайното 2:2.

Така бе прекъсната серията от девет победи на Барса във всички турнири, а Севиля вече има 62 точки в актива си, с колкото е и четвъртият в таблицата тим на Валенсия.

НА ЖИВО: Астън Вила - Байерн Мюнхен (СЪСТАВИ)

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия