3. Барса продължава да пише история (ВИДЕО)

Барса продължава да пише история (ВИДЕО)

Макар и без Меси, каталунците разбиха с 4:1 гостуващия Валядолид

Испанският шампион Барселона продължава да пише история, след като постигна осмата си поредна победа, разбивайки с 4:1 на своя „Ноу Камп” гостуващия Валядолид в мач от осмия кръг на „Ла Лига”.

Каталунците изненадващо се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 10-ата минута, когато Хавиер Родригес откри след пас на Патрик Ебер.

Само четири минути по-късно обаче Тейо асистира на Алексис Санчес и той възстанови статуквото.

След това темпото на игра спадна и въпреки, че имаха пълно териториално предимство, домакините не успяха да вкарат второ попадение до почивката.

След паузата обаче каталунците, от чиито редици все още липсва контузеният Лионел Меси, наложиха своя стил на игра и логично стигнаха до три безответни попадения.

Преднина на домакините даде капитанът им Шави Ернандес в 52-ата минута, когато Неймар проби през центъра и подаде към Тейо, а той пусна топката към непокрития на точката за изпълнение на дузпа Шави, който с техничен удар я прати в далечния ъгъл – 2:1.

След като взеха преднина, испанските шампиони започнаха да се забавляват на терена и в 58-ата минута шут на Тейо от ъгъла на наказателното поле срещна напречната греда.

В 64-ата обаче Неймар изведе Санчес сам срещу вратаря на гостите и чилиецът реализира четвъртото си попадение през кампанията и трето за Барса в този мач.

След още 6 минути пък Санчес върна жеста на Неймар и му асистира за четвъртия гол в срещата, който окончателно сложи точка на спора и донесе нови 3 точки на Барселона.

С тях момчетата на Херардо Мартино събраха пълен актив от 24 и отчетоха най-добрия си старт в историята. Валядолид пък остана с 6 точки в своя актив след осем изиграни двубоя.