3. Барса препъна Валенсия в драма, Левандовски с победен гол в 93-ата минута (ВИДЕО)

Каталунците грабнаха ценни три точки

Барселона успя да сломи Валенсия с 1:0 с късен гол в добавеното време. Роберт Левандовски донесе трите точки на Барса с попадение в 93-ата минута, това бе 13-ото попадение на Лева с екипа на "блаугранас".

С този успех каталунците събраха актив от 31 точки, колкото има и Реал Мадрид. "Прилепите" на Дженаро Гатузо са десети с 15.

Каталунците започнаха по-добре двубоя. В 13-ата минута Ансу Фати изкочи на добра позиция, но Мамардашвили излезе добре и въпреки че топката се спря в лицето му, успя да запази вратата си.

Пет минути след това дойде първата принудителна смяна в двубоя. Единсон Кавани получи травма и бе заменен от Маркуш Андре.

В 23-ата минута Фати вкара топката в мрежата на Мамардашвили, но попадението не бе зачетено заради засада.

В следващите минути Валенсия заигра по-добре от гостите, но не успя да намери вратата на Тер Стеген.

В 42-ата минута Шави трябваше да прави принудителна смяна, след като Ерик Гарсия се контузи и на негово място се появи Маркос Алонсо.

В самия край на първата част Роберт Левандовски достигна до топката, която бе центрирана, но ударът му се спря в страничния стълб.

В началото на втората част Самуел Диаш Лино вкара топката във вратата на Тер Стеген, но голът не бе зачетен заради игра с ръка, която бе потвърдена от ВАР.

В 72-ата минута Шави получи още една лоша новина, след като и Жул Кунде се контузи и бе заменен от Жерар Пике.

Пет минути преди края на мача Феран Торес можеше да донесе победата на Барса след центриране на Педри, но отигра ужасяващо и прати топката над вратата.

В добавеното време на срещата Роберт Левандовски се превърна в герой за каталунците, вкарвайки 13-ия си гол с екипа на "блаугранас" след центриране на друго ново попълнение - Рафиня.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)