3. Барса опустоши „специалния” Реал с 5:0 в 161-ото „Ел Класико” (видео)

Барса опустоши „специалния” Реал с 5:0 в 161-ото „Ел Класико” (видео)

Шави, Педро, на два пъти Вия и Жефрен донесоха успеха на каталунците, Меси с 2 асистенции и греда

Шампионът Барселона изнесе истинска футболна лекция на кръвния си враг Реал (Мадрид) в 161-ото „Ел Класико”, размазвайки го с 5:0. Срещата се игра на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 13-ия кръг на Ла Лига. Това обаче бе най-малкото, с което „белия балет” се отърва, тъй като „блаугранас” владееха инициативата през цялата среща.

Като цяло двубоя бе много нервен и реферът Итуралде Гонсалес трябваше да покаже цели 11 жълти картона. Иначе Шави откри в 10-ата минута, Педро удвои в 18-ата, а Вия направи 4:0 с голове в 56-ата и 59-ата минути, а крайното 5:0 оформи Жефрен в 91-ата.

Двубоят обаче бе опорочен в края, след като Рамос ритна грубо Меси отзад и получи директен червен картон, въпреки че преди това имаше един жълт, а на излизане бутна Пуйол и Шави.

Голямата звезда на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо пък бе тотално обезличен от защитата на Барса и напусна огорчен терена на „Ноу Камп”, като все още не е вкарвал гол на шампионите.

Двубоят започна с натиск на каталунците и още в 5-та минута те можеха да излязат напред в резултата, след като Меси навлезе в наказателното поле отдясно, след което прехвърли елегантно Касияс, но кълбото срещна гредата на Реал. Последва неточен изстрел от далечна дистанция на Дани Алвеш, а в 10-ата минута Барса в крайна сметка успя да стигне до попадение. Тогава Иниеста потърси Шави в наказателното поле, кълбото се удари в крака на бранител на столичани и все пак стигна до Ернандес, който с елегантно отиграване я прати в мрежата на Касияс – 1:0.

Веднага след гола „белия балет” опита да върне попадението , но изстрелът му с левия крак от границата на наказателното поле бе спасен от Валдес. В 15-ата минута пък Рамос засече с глава центриране от корнер на Йозил, ала ударът му бе много неточен и излезе в аут.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Шави намери Вия на левия фланг, нападателят финтира Рамос и центрира остро в малкото наказателно поле, Касияс не се намеси добре и позволи на топката да стигне до Педро, който от непосредствена близост удвои преднината на „блаугранас”.

Към 30-ата минута на терена станаха грозни сцени, след като Кристиано Роналдо бутна наставника на домакините Пеп Гуардиола, което предизвика Валдес и Иниеста да потърсят обяснение от португалеца. В крайна сметка всичко се размина с жълти картони за стража на каталунците и звездата на „кралския клуб”.

В 35-ата минута пък Роналдо стреля много силно от фаул, но кълбото премина на сантиметри от вратата на Валдес. 5 минути по-късно Меси навлезе през центъра в половината на Реал и шутира силно с левия крак от около 25 метра, но кълбото прелетя над вратата на Реал. В 44-ата минута Кристиано Роналдо стреля от средна дистанция, ала топката попадна право в ръцете на стража на домакините.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Барселона.

Втората част също стартира вихрено за Барселона и в 53-ата минута Шави можеше да покачи на 3:0, но отблизо не успя да намери очертанията на вратата на Касияс. 3 минути по-късно Меси изведе по брилянтен начин Вия зад отбраната на Реал, а бившият играч на Валенсия с кинжален удар направи преднината на каталунците класическа.

След този гол Барса продължи да натиска и в 59-ата минута Меси отново изведе Вия по изключителен сам срещу Сан Икер, а нападателят на „блаугранас” отново не сбърка за 4:0.

В 61-ата минута Роналдо шутира силно от фаул, но топката премина близо до дясната греда на Валдес. След това положение каталунците поуспокоиха играта и започнаха да изнервят противника си с многобройни подавания. В 76-ата минута резервата Къркич получи на границата на наказателното поле и стреля с десния крак, но Касияс спаси.

В 91-ата минута Боян получи на дясното крило и подаде по земя в наказателното поле, където резервата Жефрен изпревари Рамос и оформи крайното 5:0. След гола, видимо изнервен от развоя на събитията, Рамос ритна грубо Меси отзад и получи директен червен картон, въпреки че преди това имаше един жълт, а на излизане удари Пуйол и Шави.

След победата Барселона се изкачи еднолично на върха в Ла Лига и вече има актив от 34 точки, на 2 пред Реал (Мадрид)

Барселона – Реал 5:0