3. Барса обърна Реал за 3:1 в Ел Класико и смълча Мадрид (видео+снимки)

Барса обърна Реал за 3:1 в Ел Класико и смълча Мадрид (видео+снимки)

Каталунците се върнаха на върха след поредна лекция на "Сантяго Бернабеу"

Европейският клубен шампион Барселона показа, че няма да сдаде лесно титлата в Испания и победи Реал Мадрид  с 3:1 на „Сантяго Бернабеу” в суперсблъсъка от 16-ия кръг в Примера дивисион.

Победата върна на върха Барса с равни точки с „белия балет”, но заради победата в прекия мач каталунците са начело, въпреки че Реал има мач по-малко.

Карим Бензема даде преднина на Реал след само 24 секунди игра. Французинът се възползва от грешка на Виктор Валдес и шокира каталунците още преди да е изминала една минута.

После обаче Барселона започна да намира своята игра. Още в 6-ата минута Меси можеше да изравни – аржентинецът излезе очи в очи с Икер Касияс, но стражът спаси невероятно с една ръка.

В 24-ата минута защитата на Барса заспа, Бензема взе една топка, намери Роналдо на чиста позиция в наказателното поле, ала португалецът избърза и от прати много неточно в аут.

След половин час игра талантът на Лео Меси доведе до изравнителен гол. Десетката на каталунците направи един от марковите си пробиви, навърза няколко съперници и изведе Алексис Санчес, а чилиецът с остър шут по диагонала направи 1:1.

В края на полувремето Меси обаче бе пожален от съдията Фернандес Борбалан. Аржентинецът вече имаше един жълт картон, когато направи груб фаул срещу Шаби Алонсо, но реферът не посмя да го изгони и остави нарушението ненаказано.

През втората част Барса показа класа, но и шансът бе на страната на „блаугранас”. В 52-ата минута Шави стреля от воле, топката се отби в Марсело и залъга вече реагиралия Икер Касияс, който не можа да се намеси добре и кълбото влетя в мрежата – 1:2.

Голът бе записан като автогол на Марсело макар топката да летеше към вратата и без неговата намеса.

Барселона усети своя момент и натисна за трети решителен гол. Касияс обаче извади с вещина силен удар на Санчес от малък ъгъл и запази разликата само един гол.

Кристиано Роналдо направи фантастичен пропуск в 64-ата минута от няколко метра с глава, а само минута по-късно гостите наказаха грешка на Реал и интригата свърши.

В 65-ата минута Кака загуби топката, Иниеста изнесе бързо към Меси, аржентинецът намери Дани Алвеш по дясното крило и Сеск Фабрегас засече на задната греда в обратния ъгъл за 1:3.

До края Барса свали оборотите и спокойно разиграваше, а Кака и Бензема не можаха да върнат интригата в мача при две удобни ситуации.

Каталунците можеха да си тръгнат и с по-убедителна победа, но пропуски на Шави и Иниеста оставиха резултата 1:3.