3. Айнтрахт взе своето срещу Борусия и влезе в топ 3 (ВИДЕО)

Айнтрахт взе своето срещу Борусия и влезе в топ 3 (ВИДЕО)

Четири хикса дотук в 12-ия кръг на Бундеслигата, вижте всичко по-интересно

Отборът на Айнтрахт взе много трудна и ценна победа над гостуващия Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин тимът от Франкфурт се изкачи на трета позиция във временното класиране на немския елит с актив от 24 точки, докато „жълто-черните“ се смъкнаха с едно място надолу и вече са шести с 21 пункта. И двата тима обаче могат да бъдат изместени още утре при евентуална по-иразителна победа на Херта Берлин над Майнц.

Резултатът на претъпкания „Комерцбанк-Арена“ откри унгарският полузащитник Саболч Хусти в 46-ата минута на двубоя с топовен изстрел от около 15 метра.

Голмайсторът на Борусия Пиер Емерик Обамеянг съумя да изравни в 77-ата, засичайки с глава прекрасно центриране отдясно на резервата Дембеле.

Само две минути по-късно обаче Харис Сеферович взриви трибуните с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле.

Останалите четири срещи започнали в 16:30 б.в. завършиха наравно, като най-постна бе продукцията на Райненергищадион, където местният Кьолн завърши при нулево равенство с Аугсбург.

На Борусия Парк Гладбах и Хофенхайм си отбелязаха по едно попадение. Домакините откриха чрез 20-годишния полузащитник Махмуд Дахуд в 25-ата минута, но неговият набор Надием Надири, който се появи като резерва за Хофе, изравни в 53-ата.

Инголщат и гостуващия Волфсбург също завършиха при резултат 1:1. Хартман от състава на домакините можеше да поведе в резултата в 18-ата минута, но не успя да се разпише от дузпа. Това стори обаче Антони Юнг в 31-ата. Влезлият след почивката Даниел Калигюри от тима на „вълците“ обаче изравни в 78-ата минута.

Най-резултатно бе ремито между Хамбургер и Вердер – 2:2. Всичките попадения в Хамбург паднаха през първата част. Микаел Грегорич откри за домакините още в 3-ата минута, преди Бартелс да изравни в 14-ата. Отново Грегорич изведе своя тим напред в 28-ата минута, но секунди преди края на полувремето Серж Гнабри оформи крайния резултат.

Ето всички резултати и голмайстори от деня:

Кьолн - Аугсбург 0:0

Борусия Мьонхенгладбах - Хофенхайм 1:1
25' 1:0 Махмут Дахуд
53' 1:1 Надием Надири

Инголщат - Волфсбург 1:1
18' Мориц Хартман (пропусната дузпа)
31' 1:0 Антони Юнг
78' Даниел Калигюри

Хамбургер - Вердер 2:2
3' 1:0 Микаел Грегорич
14' 1:1 Фин Бартелс
28' 2:1 Микаел Грегорич
45' 2:2 Серж Гнабри

Айнтрахт - Борусия Дортмунд 2:1
46' 1:0 Саболч Хусти
77' 1:1 Обамеянг
79' 2:1 Харис Сеферович

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1