3. Айнтрахт продължи да крачи към Втора Бундеслига, Волфсбург не спира да потъва

Айнтрахт продължи да крачи към Втора Бундеслига, Волфсбург не спира да потъва

Борусия Мьонхенгладбах запази живи надеждите си за оцеляване след домакинска победа над Фрайбург

Отборът на Айнтрахт Франкфурт продължава уверено да крачи към Втора Бундеслига на Германия, след като в днешния си домакински мач от 33-ия кръг на немското първенство загуби с 0:2 от Кьолн. „Козлите” водеха в резултата още на почивката благодарение на попадението на Адил Чихи в 23-ата минута. Вторият гол пък дойде в последните секунди на срещата и бе дело на Лукас Подолски от дузпа.

Така Айнтрахт потъна на 17-ата позиция и остава с 34 точки, като в последния кръг ще има тежката задача да победи шампиона Борусия Дортмунд, ако иска да остане в елита на Германия. Това ще зависи също и от развитието на мачовете на Борусия Мьонхенгладбах и Волфсбург, които са с по 35 точки. Кьолн пък запази мястото си в Първа Бундеслига и след 33-ия кръг е на 13-ото място с 41 точки.

Шампионът на страната от сезон 2008/2009 – Волфсбург, който е в сериозна криза, направи поредната си грешна стъпка, губейки с 1:2 от Кайзерслаутерн пред собствена публика. В групата на гостите за пореден път не бе Илиян Мицански.

„Вълците” поведоха още в 7-ата минута на двубоя чрез Манджукич, но до края на първата част Кайзерслаутерн достигна до пълния обрат с голове на Лакич и Амедик.

След поражението Волфсбург е 15-ти с 35 точки и в последния кръг гостува на Хофенхайм. Кайзерслаутерн се изкачи на десетата позиция и е с 43.

Намиращият се в много добра форма в последните седмици Борусия Мьонхенгладбах запази живи надеждите си за оцеляване, след като в днешното си домакинство от кръга се наложи над Фрайбург с 2:0. Попаденията паднаха през втората част – в 79-ата минута Ханке откри резултата, а в 81-ата Рьос удвои преднината на отбора.

Въпреки успеха Борусия остава на 16-ото място в класирането и има 35 точки, колкото има и Волфсбург. В последния кръг Мьонхенгладбах гостува на Хамбургер. Фрайбург заема 8-ото място с 44 точки.

Така в последния кръг ще бъде определено кой ще е вторият изпадащ освен Санкт Паули, както и кой ще завърши на 16-ото място. Приключилият на тази позиция ще изиграе два плейофни мача с третият от Втора Бундеслига, като победителят от сблъсъка ще се състезава в елита на Германия през следващия сезон.

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ