3. Айнтрахт открадна точката от Вердер в дебюта на Кристоф Даум (видео)

Айнтрахт открадна точката от Вердер в дебюта на Кристоф Даум (видео)

Отборът на Айнтрахт пропусна хубава възможност да се отдалечи още от зоната на изпадащите, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Вердер (Бремен)

Отборът на Айнтрахт пропусна хубава възможност да се отдалечи още от зоната на изпадащите, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Вердер (Бремен). Срещата се игра на стадион „Комерсбанк Арена” и бе първа от програмата на 29-ия кръг на първа Бундеслига. Този мач бе и дебют за новия наставник на домакините Кристоф Даум, който обаче не успя да тръгне с победа начело на тима от Франкфурт.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите и неточен удар на Гекас в началните минути. В 9-та пък Вагнер можеше да даде преднина на Вердер, след като остана очи в очи с Фарман, ала изстрелът му срещна лявата греда на стража на „бременските музиканти”.

Натискът на гостите продължаваше, но нови пропуски направиха Марин, Писаро и Вагнер. Най-голямата заплаха за Тим Вийзе пък очаквано бе Теофанис Гекас, който бе и голмайсторът на домакините за сезона до този момент.

В крайна сметка обаче, зрителите на „Комерсбанк Арена” не видяха попадения до края на първата част и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме отново стартира с по-активни действия на гостите и пропусната добра възможност на Петри Пасанен.

Така се стигна до 58-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на домакините от фаул, където Алтънтоп игра с глава и си отбеляза злощастен автогол за 0:1.

След попадението домакините се събудиха и на свой ред започнаха да застрашават вратата на гостите. В 62-ата минута Гекас бе изведен очи в очи с Вийзе, но стражът на Вердер направи две умопомрачителни спасявания, след които кълбото кацна на напречната греда и излезе от очертанията на терена.

Последваха нови силни минути за домакините и още един невероятен пропуск на Гекас, който отново бе изведен сам срещу Вийзе, ала стражът пак се намеси авторитетно и спаси.

Така дойде 83-ата минута,когато Юнг получи на десния фланг, напредна няколко метра и центрира в наказателното поле, където Фенин с глава оформи крайното 1:1.

След хикса домакините се намират на 13-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 5 от зоната на изпадащите, но и с мач повече от 16-ия Волфсбург. Гостите от Бремен пък са 12-и с 34 пункта.
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)