3. Айнтрахт Франкфурт запази шансове за четвъртото място след успех над Фортуна Дюселдорф (ВИДЕО)

Байер Леверкузен се наложи като гост на Нюрнберг с 2:0

Айнтрахт Франкфурт се наложи с 3:1 над Аугсбург в среща от 32-ия кръг на немската Бундеслига. Двубоят се игра на „Комерцбанк-Арена”.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута с гол на Александър Мейер, а авансът на Айнтрахт Франкфурт от едно попадение се запази и до почивката на мача. 5 минути след подновяването на играта през втората част домакините поведоха с 2:0, а автор на втория гол бе Сърджан Лакич.

Фортуна Дюселдорф върна едно попадение в 78-ата минута, а голът бе дело на Дани Шахин. Крайното 3:1 в полза на домакините от Айнтрахт Франкфурт оформи Александър Мейер в 87-ата минута.

След този успех Айнтрахт Франкфурт запази живи надеждите си за завършване на четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. В момента тимът на Армин Фее е на петото място в подреждането с 49 точки, като изостава с 3 от четвъртия Шалке 04. Фортуна Дюселдорф остава на 15-ото място с 30 точки.

В друга среща от този кръг Байер Леверкузен надви с 2:0 като гост Нюрнберг. Йомер Топал откри резултата в полза на „аспинирите” в 26-ата минута. Щефан Кислинг оформи крайното 2:0 в 62-ата, разписвайки се от дузпа.

Байер Леверкузен продължава да е на третата позиция и вече има 59 точки. Нюрнберг е 13-ти с 38.