3. Аякс би Андерлехт и в реванша и продължава на осминафиналите в Лига Европа

Аякс би Андерлехт и в реванша и продължава на осминафиналите в Лига Европа

Холандският гранд Аякс се класира без особени трудности за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като в реванша се наложи с 2:0 над белгийския Андерлехт и с общ резултат 5:0 продължава в следващата фаза

Холандският гранд Аякс се класира без особени трудности за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като в реванша се наложи с 2:0 над белгийския Андерлехт и с общ резултат 5:0 продължава в следващата фаза. Срещата се игра на стадион „Амстердам Арена”, а първият мач в Белгия завърши 3:0 в полза на „аяксите”.

Двубоят започна с натиск на Аякс, който даде резултат още в 11-ата минута, когато Де Йонг намери Сюлеймани на изгодна позиция, а нападателят не сбърка за 1:0.

След попадението холандците продължиха да натискат и в 17-ата минута вече водеха с 2:0, след като Сюлеймани вкара втория си гол в мача, този път след асистенция на Ел Хамдауи.

След като вече водеха с 2:0, домакините свалиха рязко оборотите, което се отрази и върху качеството на играта. До края на първата част нямаше повече интересни положения, а през второто полувреме мачът просто се доиграваше и този резултат стана и краен в двубоя.

Така Аякс срази Андерлехт с общ резултат от двата мача 5:0, а на осминафиналите ще се изправи срещу руския Спартак (Москва).

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите