3. Автогол на Астори спаси Интер срещу Каляри (ВИДЕО)

Автогол на Астори спаси Интер срещу Каляри (ВИДЕО)

"Нерадзурите" с разочароващо 2:2 у дома

Отборът на Интер допусна нова грешна стъпка в борбата за титлата, след като днес завърши наравно 2:2 с тима на Каляри. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца" и бе от програмата на 13-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна с неточни удари на Милито и Хесус, последвани от спасяване на Ханданович след изстрел на Нене.

Така се стигна до 10-ата минута, когато домакините излязоха напред в резултата, след като Паласио засече с глава центриране на Касано.

След попадението гостите натиснаха, но Наинголан шутира неточно на три пъти, а изстрели на Нене и Астори бяха спасени от стража на "нерадзурите".

Натискът на Каляри даде резултат в 43-ата минута, когато Сау засече отблизо с десния крак остро центриране на Косу, възстановявайки статуквото.

Втората част стартира с по-концентрирана игра на гостите, които можеха да излязат напред чрез Сау и Косу, но ударите им бяха неточни. За Интер пък пропуски направиха Касано и Милито.

Все пак тимът на Каляри стигна до второ попадение в 66-ата минута. Тогава Сау вкара втория си гол в мача, след като направи добавка след удар на Пинила, срещнал гредата.

До края на мача "нерадзурите" хвърлиха всички сили в търсене на изравнително попадение, ала Милито, Касано и Коутиньо изтърваха от изгодни позиции.

В 82-ата минута все пак усилията на Интер се увенчаха с успех, след като Давиде Астори си вкара злощастен автогол за крайното 2:2.

След равенството домакините остават на 2-о място във временното класиране с актив от 28 точки, на 4 зад лидера и шампион Ювентус. Гостите от Каляри пък са 9-и с 16 пункта.