3. Автогол изпрати Реал Мадрид на рекордния 14-и финал в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Удар на Бейл от малък ъгъл стигна за 1:0 над Манчестър Сити на реванша, двата тима удариха по една греда

Автогол на Фернандо след прехвърлящ удар на Гарет Бейл от малък ъгъл класира Реал Мадрид на рекордния 14-и финал в Шампионска лига. Бейл и Фернандиньо удариха греди, а Реал спечели с 1:0 и след 0:0 на "Етихад" ще спори с Атлетико Мадрид на финала в Милано в търсене на друг рекорд - 11-а европейска титла. Финалът ще е повторение на този от 2014-а, когато Реал вдигна "Десетата" с 4:1 след продължения.

Реал демонстрира огромна стабилност и не допусна нито един гол в Шампионска лига у дома през този сезон. Кейлор Навас изравни рекорда на Сантяго Канисарес от сезон 2000/01 за най-много сухи мрежи в един сезон на Шампионска лига - 9. "Гражданите" пък направиха доста слаб реванш при първото си участие на полуфиналите в турнира и не създадоха достатъчно интересни неща в атака, за да заслужат да продължат напред.

Кристиано Роналдо се завърна след контузия, но Реал не можеше да разчита на контузените Карим Бензема и Каземиро, а Сити беше без Давид Силва. Още преди мача феновете на Реал приветстваха клубния автобус на своите любимци пред „Сантяго Бернабеу” с невероятна подкрепа и пиротехника.

Сити понесе неприятен удар още в 9-ата минута. Техният капитан Венсан Компани получи разтежение в бедрото и бе принудително заменен от Елаким Мангала.

Първото добро положение дойде в 14-ата минута, но Кристиано Роналдо остана леко под топката при центриране на Карвахал от фланга и стреля над целта с глава.

В 20-ата минута Карвахал пусна в коридор за Бейл отдясно в наказателното поле, а уелсецът успя деликатно от малък ъгъл да прехвърли Джо Харт след лек рикошет в крака на направилия шпагат Фернандо, топката се чукна в далечната лява греда и влезе в мрежата – 1:0. Голът беше записан като автогол на Фернандо. Реал е рекордьор по автоголове в своя полза в Шампионска лига – вече има 13.

Джо Харт смело боксира коварно изпълнение на пряк свободен удар от Роналдо, но имаше и нарушение на правилата от Серхио Рамос.

Гол на Реал Мадрид беше отменен в 36-ата минута. Кроос центрира дълбоко от фаул, Пепе беше в тънка засада и свали за Рамос, който падайки добута зад голлинията. Страничният рефер видя леката засада на Пепе и вдигна флага.

Джо Харт се справи с далечен изстрел на Бейл. Сити стигна до първата си голова възможност едва в 45-ата минута, когато след бърза акция Де Бройне пусна за Фернандиньо, който се нагласи и с нисък шут с десния крак нацели лявата греда от външната страна. „Гражданите” завършиха първото полувреме без удар в очертанията на противниковата врата.

Втората част започна с несполучлив опит за воле на Роналдо от въздуха от изгодна позиция след добро центриране на Бейл.

Джо Харт остави Сити в мача в 54-ата минута и спаси един на един с Модрич, който не успя да овладее добре отличен пас зад защитата на Бейл. В следващата минута Карвахал центрира отдясно, Роналдо се извиси и стреля с глава, но в средата на вратата и Харт лови.

После Иско продължи надясно за Роналдо, той стреля веднага силно в близкия ъгъл, Харт внимаваше и закова топката.

Малшансът споходи Гарет Бейл в 64-ата минута и хубавият му удар с глава след корнер на Кроос нацели напречната греда почти до сглобката вдясно, докато Джо Харт този път само се молеше с поглед.

В продължението на същата ситуация Пепе центрира за Роналдо, който беше в засада, но се извиси и показа добри НБА умения и с две ръце направи забивка във вратата на Сити, което учудващо не му донесе жълт картон от съдията Дамир Скомина.

Мануел Пелелгрини опита да промени нещо и пусна повратливите Рахим Стърлинг и Келечи Ихеаначо на местата на Яя Туре и Хесус Навас. Зидан реагира с включване на Лукас Васкес и Хамес Родригес вместо Хесе и Иско.

Последната четвърт от мача беше игра на нерви, в която англичаните търсеха гола, но внимателно да не се оголват в защита. Стърлинг изкара жълт картон на Васкес, но Де Бройне провали възможността и от малък ъгъл почти от аутлинията реши да бие от фаула, но прати безобидно от външната страна на мрежата.

В края Серхио Агуеро беше много близо да прати Сити на финал, но падащият му лист кацна върху мрежата зад напречната греда.

Гостите обаче нямаха сили и в добавеното време Иско и Роналдо изпуснаха да вкарат втори гол, но и 1:0 е достатъчно и Реал отива да спори за европейската корона на 28 май на "Сан Сиро".

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит