3. Автогол донесе успеха на Байер срещу Хамбургер

Автогол донесе успеха на Байер срещу Хамбургер

"Аспирините" завършиха двубоя с 10 човека след червен картон на Тин Йедвай.

Байер Леверкузен спечели минимално с 1:0 срещу Хамбургер у дома и се доближи на точка до място в евротурнирите и през следващия сезон.

"Аспирините" имаха късмет, че съперникът си вкара автогол чрез Албин Екдал в 18-ата минута. И двата отбора направиха куп пропуски, но с най-голям принос за успеха е вратарят на Байер Лено, който с поредица от спасявания отчая играчите водени от Бруно Лобадия.

След изтърпяно наказание на пейката на Леверкузен се завърна наставникът Роджер Шмит, който освен всичко днес празнува рожден ден.

Чичарито можеше да вкара още преди изтичането на първата минута, след като с глава засече центриране, но от 2-3 метра изпрати топката в аут. От аналогична ситуация пропусна и Топрак в 10-ата минута, когато Рене Адлер показа добър рефлекс и спаси. В последните секунди на полувремето и гредата спаси гостите след изстрел на Ернандес. През първата част Рудневс и Люис Холдби се отличиха с пропуски, след като излизаха сами срещу Лено.

Домакините бяха по-активни, но повечето опасни възможности бяха пред тяхната врата. Лено се оказа непреодолим и в 57-ата, 71-ата и 81-ата минута - във всичките ситуации след удари на Рудневс.

В 75-ата минута Кийслинг можеше да реши всичко, но Адлер отрази.

Напрежението ескалира в края, когато реферът даде 6-минутно продължение. В него беше изгонен Йедвай от състава на Леверкузен. Хърватският бранител получи жълт картон, но се засегна и иронично започна да се бие по главата, за което Кристиан Дингерт го отстрани с второ официално предупреждение.

До края домакините от Леверкузен успяха да опазят вратата си от гол и спечелиха изключително важни три точки в борбата за евроместата в Бундеслигата.

Фабрегас: Научих много в Челси при Конте