3. Авансът на Реал пред Барса се стопи с още две точки (видео+снимки)

Авансът на Реал пред Барса се стопи с още две точки (видео+снимки)

Реал Мадрид направи 0:0 с Валенсия на "Сантяго Бернабеу"

Реал Мадрид не можа да вкара гол на Валенсия и пропиля нови две точки от преднината си пред Барселона на върха в Примера. „Белия балет” направи 0:0 у дома на "Сантяго Бернабеу" с Валенсия в 31-ия кръг на първенството и вече води само с 4 точки пред каталунците.

Реал Мадрид знаеше, че Барселона вече е само на три точки и започна двубоя с неспирни атаки.

Кристиано Роналдо стреля на метър от вратата от далечна дистанция в началото. След 7 минути игра пак Роналдо си освободи малко пространство и веднага изстреля снаряд към вратаря на Валенсия Гуайта, топката леко рикошира в крака на Мехмет Топал и се отби в левия страничен стълб на вратата, но не пожела да навести мрежата на гостите.

„Прилепите” отвърнаха с шут отдалеч на Фегули, който не бе преценен добре от Касияс и късметът спаси „белите”.

Реал бе добре блокиран от гостите и Валенсия също нацели гредата в средата на полувремето. Албиол изчисти лошо едно центриране от корнер, Тино Коста стреля, Касияс изби право на главата на Рикардо Коста, който нацели гредата и двете нули се запазиха.

Касияс спаси с вещина нисък изстрел на Пабло Пиати малко след половин час игра, а после самият Пиати не можа да се възползва от една грешка на мадридчани и избра да играе сам вместо да подава при ситуация двама на един пред пеналта на Реал.

Второто полувреме започна с опасен удар на Роналдо към вратата, но Гуайта изби и предотврати гол.

Валенсия продължи да играе отлично и за втори път само гредата спря тима на Унай Емери. Тино Коста с бомбен изстрел от 30 метра преодоля Икер Касияс, но разтресе напречаната греда, която вратарят на Реал приятелски погали след положението.

В 69-ата минута Роналдо сам се спъна при един извеждащ пас и съдията правилно подмина претенциите на домакините за нарушение.

Въпреки влизането в игра на Ди Мария, Кака и Кайехон „белия балет’ така и не можа да вкара гол. Именно резервата Ди Мария стреля опасно четвърт час преди края, но Гуайта се разтегна и с пръсти изби в корнер.

10 минути преди края стражът на „прилепите” се превърна в герой като направи две поредни спасявания срещу Карим Бензема, който не можа да повярва, че не се е разписал.

Контра на Валенсия можеше да шокира Реал – Солдадо изведе летящия по левия фланг Жорди Алба, ала Касияс скъси ъгъла и спаси.

В продължението на мача Гуайта спаси последният изстрел на Бензема и затвърди точката за Валенсия.

Реал Мадрид е на върха със 79 точки, Барселона е зад столичани със 75. Валенсия е на трета позиция с 49 пункта.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи