3. Аугсбург се пребори за точка срещу РБ Лайпциг (ВИДЕО)

Аугсбург се пребори за точка срещу РБ Лайпциг (ВИДЕО)

Двубоят на „WWK Arena” завърши 2:2

Аугсбург и РБ Лайпциг откриха 23-ия кръг на Бундеслигата с равенство. Двубоят, който се проведе на стадион „WWK Arena”, завърши при резултат 2:2.

„Червените бикове” събраха 49 точки на второто място. Първи е Байерн (Мюнхен) с 53. Баварците гостува на Кьолн в събота.

Аугсбург прекъсна победната серия на РБ Лайпцих, който в предишните два кръга се поздрави с успех. Това бе първо равенство за тима от 25 септември.

Резултатът бе открит в 19-ата минута. Константинос Стафилидис вкара страхотен гол.  Той се разписа след мощен удар с левия крак от сериозна дистанция.

Тимо Вернер изравни в 24-ата минута. Той бе изведен великолепно от Кейта, след което отправи удар по земя, вратарят Марсел Хитц докосна топката, отклони я във дясната греда и след това влезе във вратата.

Гостите от Лайпциг започнаха много агресивно второто полувреме. В 52-ата минута Марвин Компер направи обрата пълен като засече с глава центриране от ъглов.

Домакините успяха изравнят в 60-ата минута след добра атака, завършена от защитника Мартин Хинтерегер.

В 68-ата минута гостите пропуснаха великолепна възможност да вкарат трети гол. Забицер подаде към Вернер успоредно на голлинията, младият футболист обаче се размина с топката със сантиметри.

Аугсбург също можеше да се разпише в заключителните минути. Стафилидис отправи силен удар от близко разстояние, но удари дясната греда.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига