3. Атлетико взе ценен аванс пред Валенсия с гол на чужд терен (ВИДЕО)

Атлетико взе ценен аванс пред Валенсия с гол на чужд терен (ВИДЕО)

Първият осминафинал завърши 1:1 на "Местая"

Отборът на Атлетико (Мадрид) стигна до ценен гол на чужд терен при днешния първи осминафинал от турнира за Купата на Краля срещу Валенсия, завършил наравно 1:1.. Срещата се игра на стадион "Местая", а реваншът на "Висенте Калдерон" е на 14 януари.

Мачът започна много равностойно, като първата по-сериозна опасност дойде пред вратата на Валенсия, след като в 32-ата минута Гуайта трябваше да се намесва решително след фаул на Раул Гарсия.

В началото на второто полувреме темпото също не бе високо, като играта се поотвори след 60-ата минута.

В 72-ата пък гостите изненадаха съперника си, след като Раул Гарсия се възползва от добро подаване на свой съотборник и даде аванс на столичани.

След това попадение се заредиха попадения пред двете врати, като няколко минути по-късно Каналес направи непростим пропуск. Тогава Куртоа блокира изстрел от дистанция на Пиати, а Каналес не успя да вкара в опразнената врата от няколко метра.

Все пак "прилепите" оставиха интригата за реванша с късен изравнителен гол на Елдер Пощига за крайното 1:1.