3. Атлетико с класика над Валенсия

Атлетико с класика над Валенсия

"Дюшекчиите" с 3-а поредна победа, Коща с 2 гола

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава ожесточеното преследване на шампиона Барселона, след като тази вечер се справи с лекота с тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които позволиха на съперника си да отправи едва три удара в хода на целия мач, като и трите бяха неточни.

През първото полувреме обаче мачът бе равностоен, без много положения пред двете врати, а зрителите не видяха попадения в него.

Все пак "дюшекчиите" стигнаха до мечтания гол в 59-ата минута, когато след бърза контраатака Годин намер Коща в наказателното поле, а бразилецът с левия крак откри резултата в полза на столичани.

Натискът на "дюшекчиите" продължи и 4 минути след това те вече водеха с 2:0 след гол на Гарсия, който овладя в наказателното поле и с левия крак записа името си сред голмайсторите.

В 74-ата минута Диего Коща изпусна да покачи на 3:0, след като битата от него дузпа за фаул на Руис бе спасена от вратаря на Валенсия.

До края все пак имаше време за още едно попадение за "дюшекчиите", което падна в 81-ата минута, когато те получиха нова дузпа, която този път бе реализирана от Коща за крайното 3:0.

След победата Атлетико се изравни по точки на върха с лидера Барселона, като двата тима имат по 43, на 5 пред 3-ия Реал (Мадрид). Гостите от Валенсия пък са 9-и с 20 точки.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)