3. Атлетико преодоля Валенсия и също продължава успешно защитата на купата си (ВИДЕО)

Носителят Атлетико Мадрид си осигури място в четвъртфиналите на турнира за Купата на краля след победа 2:0 над Валенсия и 3:1 в общия резултат.

Носителят Атлетико Мадрид си осигури място в четвъртфиналите на турнира за Купата на краля след победа 2:0 над Валенсия и 3:1 в общия резултат. И двата гола за „дюшекчиите” паднаха през второто полувреме след удари с глава при изпълнения на корнер.

Малко след почивката Диего Годин даде преднина на тима на Диего Симеоне, която, с оглед показаното на терена, бе заслужена. Той засече на задната греда центриране на Габи, въпреки че може и да си е помогнал с ръце срещу бранител.

Раул Гарсия тресна страничната греда в 57-ата минута преди той да донесе крайния успех минута преди края, когато се възползва от още по-зле подредената защита на гостите, чиито лоша вечер се допълни от червения картон на Дани Парехо за два жълти в края. Асистенцията при втория гол отново бе на Габи от ъглов удар.

Изтощението от съботния сблъсък срещу Барселона привидно оказа влияние върху Атлетико, който първоначално изглеждаше лишен от въображение, енергия и креативност по време на скучното първо полувреме.

Въпреки това, Валенсия, който направи седем промени в състава, загубил с 1:2 от Селта, беше блед тим и трябваше да вкара задължително, за да запази шансове след равенството 1:1 на „Местая” в първия мач.

Това обаче не стана и Атлетико заслужено отива сред последните 8, където ще срещне победителя от двубоя Атлетик Билбао - Реал Бетис.

Трябва да се отбележат и добрите изяви на вратаря на Атлетико Тибо Куртуа, който спаси всички положения на Валенсия.

По-рано третодивизионния Сантандер, който е под администрация, отстрани Алмерия след победа 2:0 като гост и ще срещне Реал Сосиедад или Виляреал в следващия кръг.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)