3. Атлетик (Билбао) се развихри срещу Еспаньол и разби опонента си у дома (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) се развихри срещу Еспаньол и разби опонента си у дома (ВИДЕО)

Баските стигнаха до убедителен успех

Отборът на Атлетик Билбао записа категоричен успех с 4:1 при домакинството си на Еспаньол в ранния съботен двубой от 10-ия кръг в Ла Лига.

Баските си гарантираха победата след едва половин час игра, когато водеха с три гола. Те взеха аванс още в 6-ата минута, когато Даниел Вивиан беше точен с воле след центриране от корнер на Нико Уилямс. В 28-ата минута неговият брат Иняки Уилямс получи топката от Алекс Беренгер и с мощен шут удвои преднината на тима. Само две минути по-късно капитанът на „лъвовете“ отново се разписа със силен удар, а Беренгер направи втората си асистенция в мача. В 55-ата минута дойде и неговият ред да отбележи гол, след като финтира съперниковия капитан Серхи Гомес и с изстрел по земя прати топката във вратата. В добавеното време на срещата „папагалчетата“ съумяха да стигнат до почетно попадение след отлично изпълнение на пряк свободен удар на резервата Алваро Техеро.

С този успех Атлетик събра 17 точки и поне временно зае четвъртото място в класирането, където Еспаньол е на 14-ата позиция с 10 пункта.