3. Аталанта смаза Рома, 18 гола в пет мача от Серия „А”

Аталанта смаза Рома, 18 гола в пет мача от Серия „А”

Божинов изгледа от пейката успех на Лече над Каляри; Сиена, Катаня и Киево също се поздравиха с победи

Очевидно защитната игра, с която доскоро свързвахме италианската Серия „А”, е останала зад гърба ни. Днес, в пет срещи от 25-ия кръг на Калчото, бяха отбелязани точно 18 попадения.

Аталанта - Рома 4:1
Тежко поражение с 1:4 записа съставът на Рома, който отстъпи при визитата си на Аталанта. В герой за домакините се превърна аржентинският нападател Херман Денис, който наниза хеттрик и се изравни с топреализаторите на шампионата - Единсон Кавани и Златан Ибрахимович, записвайки 15 попадения през сезона.

Аржентинецът се разписа последователно в 19-ата, 47-ата и 66-ата минута, а резултатът откри Марилунго в 10-ата, докато почетното попадение за гостите бе дело на Борини в 36-ата. Римските „вълци” пък завършиха срещата с едва девет души, тъй като червени картони получиха Пабло Освалдо (‘54) и резервата Марко Касети (‘82).

Сиена - Палермо 4:1
С успех след същия резултат се поздрави и съставът на Сиена, надделял с 4:1 у дома над Палермо, като гостите останаха с човек по-малко още във втората минута, когато Федерико Балдзарети бе изгонен.

После гостите трябваше да направят и две принудителни смени, но въпреки това те успяха да открият резултата чрез Игор Будан, който вкара с глава за 1:0 в 12-ата минута.

Домакините обаче не се стреснаха от неочаквания гол и до почивката вече водеха с 2:1. Първо Клаудио Терци изравни от дузпа, а след това Ерйон Богдани удвои, засичайки пас на Дестро. През втората част Сиена вкара нови два гола, дело на Лука Росентини (’46) и Франко Бриенца (’58), който оформи крайното 4:1.

Катаня - Новара 3:1
Междувременно Катаня победи с 3:1 Новара с попадения на Гонсало Берхесио (‘30), Джовани Маркезе (‘47) и Алехандро Гомес (‘55), докато точен за новаците бе Рафаеле Рубино (’84).

Каляри - Лече 1:2
В друг мач от кръга Лече се наложи „само” с 2:1 при визитата си на Каляри, а българският нападател Валери Божинов остана на резервната скамейка през всичките 90 минути. Точно за гостите бяха Луис Муриел (’44) и Андреа Бертолачи (’62), а за домакините от дузпа се разписа Хоакин Ларивей (’50).

Киево - Чезена 1:0
Най-слабо резултатният сблъсък от следобедните неделни мачове в Италия бе този между Киево и Чезена, който бе спечелен от „летящите магаренца” с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Давиде Москардели, който вкара в 78-ата минута.