Аталанта обърна Салернитана и изпревари Рома (ВИДЕО)

Бергамаските окупираха петото място, даващо право на участие в ШЛ

Аталанта победи последния в класирането Салернитана с 2:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Серия А. "Бергамаските" стигнаха до пълен обрат, благодарение на два гола през второто полувреме, в рамките на шест минути. С тази победа "Ла Деа" си върна петата позиция от Рома.

Въпреки по-доброто начало на гостите, вече изпадналият отбор на Салернитана откри резултата в 18-та минута с първото си положение в мача. Лум Чауна успя да преодолее първо капитана Мартен де Роон, който днес играеше като централен защитник, а след това и вратаря Марко Карнесеки, за да отбележи третия си гол в Серия А този сезон.Все пак натискът на Аталанта даде отражение в 57-та минута. Центрирането на резервата в днешния мач Теун Копмайнерс намери Марио Пашалич, който успя да свали топката с глава за Джанлука Скамака, който изравни резултата.

Шест минути по-късно нидерландецът Копмайнерс отново бе замесен, като този път отпрати красив изстрел от извън наказателното поле, който не даде време на вратаря на "морските кончета" Винченцо Фиорило да реагира и така обърна резултата в полза за своя отбор.След днешната победа, Аталанта има актив от 60 точки, колкото има и Рома, но "бергамаските" имат по-добра голова разлика. В следващия си двубой "Ла Деа" приема на стадион "Гевис" именно "джалоросите" в директен сблъсък за последното място даващо право на участие в Шампионската лига догодина.