Аталанта не остави никакви шансове на Сасуоло (ВИДЕО)

Бергамаските писаха "тройка" на опонента си

Отборът на Аталанта не остави шанс на Сасуоло и спечели с 3:0 домакинството си от 24 кръг на Серия А. Гостите имаха възможност да изпълнят една дузпа два пъти, два пъти Пинамонти стреля и два пъти Марко Карнезеки спаси.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, като отправиха над 10 точни удара във вратата на съперника.

Още в 8-ата минута Аталанта имаше шанс да отбележи, Давиде Запакоста се промуши през защитата на гостите и се озова на стрелкова позиция, но Анрдеа Консигли спаси.

В 20-ата минута Запакоста отново пропусна.

Все пак в 22-ата минута Аталанта стигна до гол. Марио Пашалич стреля точно и резултатът стана 1:0.

Гостите стигнаха до голова ситуация в 31-ата минута. Тогава Матеуш Енрике пропусна златен шанс да отбележи.

В 43-ата минута Андреа Консигли направи страхотно спасяване след удар с глава на Емил Холм.

В края на първото полувреме Джорджо Скалвини игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Андреа Пинамонти стреля, но стражът на Аталанта спаси. Реферът обаче даде знак, че дузпата трябва да се изпълни отново, тъй като Карнезеки бе напуснал по-рано голлинията. Пинамонти отново стреля, но Карнезеки отново спаси.

В 58-ата минута Емил Холм намери Теун Коопмейнерс и той лесно реализира за 2:0.

Третото попадение падна в 76-ата минута. Тогава Мичъл Бакер стреля и отбеляза за 3:0.