3. Аталанта и Интер поделиха точките в Бергамо (ВИДЕО)

Аталанта и Интер поделиха точките в Бергамо (ВИДЕО)

Двата тима завършиха при 1:1 първия мач от междинния XI кръг в Серия "А"

Отборите на Аталанта и Интер си вкараха по един гол, но не се победиха и завършиха 1:1 в първия мач от 11-и кръг на италианската Серия „А”.

Интер започна по-силно срещата, макар че в 10-ата минута Аталанта имаше чудесна възможност за гол. Тогава Самир Ханданович изби опасно центриране, но топката стигна до Микеле Канини, който стреля с глава от близо и защитник трябваше да чисти от голлинията. След това натискът на гостите се засили и в 16-ата минута те стигнаха до откриване на резултата.

При едно центриране в наказателното поле Родриго Паласио свали с глава за Рики Алварес, който овладя и със силен удар от близо прати топката в мрежата - 1:0.

Играчите на Аталанта реагираха бързо и на два пъти Марио Йепес обстрелва с глава вратата на „нерадзурите”, а в 25-ата минута, при едно центриране в пеналта, Херман Денис надскочи Валтер Самуел и с глава простреля вратата за 1:1.

Малко преди почивката Интер бе близо до втори гол, но изстрел Юто Нагатомо отблизо удари греда.

Същото се случи след шут на Мауро Икарди в 73-ата минута, а 10 по-късно домакините имаха невероятен шанс да измъкнат победата, но оставеният непокрит във вратарското поле Марио Йепес стреля в тялото на Хуан Пабло Карисо.

В добавеното време пък Рики Алварес бе на косъм да донесе трите точки на гостите, но ударът профуча на сантиметри от вратата и така мачът завърши без победител.

След това равенство Интер остава на 4-ата позиция в класирането с 19 точки и има с 6 повече от Аталанта.