3. Астън Вила потопи „чуковете” на „Ъптън Парк”, Стенли с цял мач (видео)

Астън Вила потопи „чуковете” на „Ъптън Парк”, Стенли с цял мач (видео)

Отборът на Астън Вила постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 2:1 над един от преките си конкуренти за оставане в елита – Уест Хем

Отборът на Астън Вила постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 2:1 над един от преките си конкуренти за оставане в елита – Уест Хем. Срещата се игра на стадион „Ъптън Парк” и бе от програмата на 33-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Стилиян Петров за пореден път бе титуляр за бирмингамци и остана на терена през всичките 90 минути. Това бе трета поредна загуба за „чуковете” и общо четвърти мач без успех в Премиършип. За Вила пък това бе втори пореден успех, след като през миналия уикенд хората на Жерар Улие удариха Нюкасъл с 1:0.

Мачът започна много силно за лондончани, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато Роби Кийн разстреля Фридъл за 1:0.

След гола домакините продължиха да са по-активният отбор, но постепенно бирмингамци изравниха играта и започнаха на свой ред да застрашават вратата на Грийн.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Люк Йънг намери по страхотен начин Бент в наказателното поле на „чуковете”, а нападателят в типичния не сгреши, възстановявайки статуквото – 1:1.

Втората част пък стартира с по-силна игра на гостите и пропуски на Бент, Ашли Йънг и Хески. С напредване на времето нещата ставаха все по-тежки за Уест Хем, чийто мениджър Аврам изгледа двубоя от трибуните заради наказание.

След още няколко неточни удара на Ашли Йънг и Дарън Бент, се стигна до даденото от рефера продължение, когато Ашли Йънг центрира остро отдясно, Агболахор закачи топката, но това се оказа напълно достатъчно да я насочи за втори път в мрежата на Грийн, оформяйки крайното 2:1.

След успеха Вила се изкачи на 9-о място във временното класиране с актив от 40 точки, на 7 от зоната на изпадащите. Домакините от Уест Хем пък са 19-и с 32 пункта, на 2 от спасителния бряг.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)