3. „Аспирините” стриха на прах надеждите на Байерн за титлата в Германия (видео)

„Аспирините” стриха на прах надеждите на Байерн за титлата в Германия (видео)

Леверкузен взе пример от Базел и надви баварците за първи път след повече от 7 години - 2:0

Байер (Леверкузен) победи Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата за първи път от 2004 година, налагайки се над баварците с 2:0 в мач от 24-ия кръг на германското първенство.

Гостите от Мюнхен пристигнаха без контузените Бастиан Швайнщайгер и Даниел ван Буйтен, а Франк Рибери остана на пейката, тъй като не бе готов за пълни 90 минути.

Въпреки това обаче баварците стояха по-добре на терена през първата част, но Робен и Коос пропуснаха да се разпишат от чисти позиции, а веднъж същото стори и взетият за заместник на Димитър Бербатов в Леверкузен Щефан Кислинг.

Втората част бе двуостра, но домакините имаха по-добрите положения, като само майсторските намеси на стража на гостите Ману Нойер запазиха нулевото равенство до заключителните минути на срещата.

Десет минути преди края на редовните 90 обаче именно Нойер се превърна в грешник за своите, след като се размина с едно центриране, а Кислинг засече отблизо паса на Дердюк и откри резултата.

В последната минута на срещата резервата Карим Белараби завърши показна атака на „аспирините” и вкара втори гол на Байерн, оформяйки крайното 2:0.

С успеха Леверкузен остана на петото място, докато със своята шеста загуба в шампионата баварците останаха на 4 точки зад лидера и шампион Борусия (Дортмунд), който приема по-късно днес Майнц 05 и може още да увеличи аванса си на върха в класирането.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни