3. „Аспирините” продължиха да мачкат на „БайАрена”, фенове на Айнтрахт прекъснаха мача (видео)

Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) не можаха да си вкарат, вижте резултатите от Бундеслигата

Байер Леверкузен стартира пролетния дял в Бундеслигата така, както завърши есенния – с победа.

„Аспирините” спечелиха с 3:1 домакинството си срещу новака Айнтрахт (Франкфурт) и така регистрираха петия си последователен успех вкъщи за първенство, а освен това си гарантираха второто място и след приключването на настоящия 18-и кръг.

Двубоят беше пред прекратяване в 16-ата минута, когато феновете на гостите извадиха пиротехнически средства, но след 8-минутна пауза главният съдия Волфганг Щарк поднови срещата.

Резултатът на „БайАрена” не открит секунди след изтичането на първия половин час игра, когато полският национален бранител Себастиан Боенишч реализира първия си гол с „червено-черния” екип след преминаването си в Леверкузен със свободен трансфер от Вердер (Бремен) през ноември миналата година.

Само две минути по-късно, в 33-ата, Щефан Кислинг удвои аванса на домакините, а в 58-ата Андре  Шурле им даде класическа преднина. Почетното попадение за гостите пък бе дело на Алекс Майер и падна десет минути преди края на редовните 90.

Така Байер събра 36 точки в актива си и остана на 9 зад лидера Байерн (Мюнхен), докато изненадата в Бундеслигата преди паузата – Айнтрахт, е с 30 пункта от 18 мача.

В друг двубой от кръга Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) не можаха да си вкарат гол и приключиха дуела помежду си при нулево реми.