3. „Аспирините” приспаха Хофенхайм с 2:0 (видео)

„Аспирините” приспаха Хофенхайм с 2:0 (видео)

Ерен Дердийок и Сидни Сам се разписаха съответно 10 минути след началото и 10 преди края за успеха

Байер (Леверкузен) вече 5 мача няма загуба в Първа Бундеслига. „Апирините” победиха Хофенхайм с 2:0 в първи мач от 15-ия кръг на шампионата на своя „Бай Арена” с по един гол във всяка половина на двубоя.

10 минути бяха изминали, когато Ерен Дердийок довкара птимистичен шути от пряк свободен удар от около 30 метра - топката тупна пред вратаря на гостите Том Щарке, той сбърка и швейцарският таран направи наказа грешката за 1:0.

В 32-ата минута и двата отбора изпуснаха да вкарат –четирима играчи на Байер останаха срещу двама бранители на Хофе при една контра, но Сидни Сам игра прекалено егоистично и провали нападението. В ответната атака Млапа изведе Райън Бабел на чиста позиция, ала той стреля право в ръцете на Лено.

10 минути преди края Леверкузен затвори мача. Сидни Сам надхитри стража на Хофе и с хитър удар го матира за втори път – 2:0.

Байер има 25 точки и е шести, докато  Хофенхайм се намира на 9-та позиция с 18.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм