3. „Артилеристите” надвиха „винените” в исторически мач (видео)

„Артилеристите” надвиха „винените” в исторически мач (видео)

Нюкасъл изненадващо загуби от У.Б.А. у дома, Евертън с резонна победа над Суонзи

Арсенал се завърна на победния път след поражението от лидера Манчестър Сити в предишния кръг и надделя с 2:1 при визитата си на Астън Вила.

Цял мач за домакините игра българският им капитан Стилиян Петров, който отново се представи на познатото си високо ниво, но момчетата на Алекс Маклийш получиха за девети път гол от статично положение и това им коства мача.

Иначе „винените” успяха да осъществят домакински натиск, възползвайки се от факта, че „артилеристите” пристигнаха с цели десетима отсъстващи футболисти.

Още в 17-ата минута обаче головата машина Робин ван Перси реализира точно отсъдената за нарушение срещу Тио Уолкът дузпа и така подгони рекорда на Алън Шиърър за най-много голове, вкарани за една календарна година. Друг гол в този мач обаче ще влезе завинаги в историята на Висшата лига.

Той бе изравнителния, паднал десетина минути след почивката и вкаран от Марк Олбрайтън, като ще остане записан под номер 20 000 от създаването на Премиършип през 1992 година.

Попадението за малко не донесе и точката на Астън Вила, но три минути преди края на редовното време центриране на Ван Перси от корнер бе засечено от резервата Йоси Бенаюн и така домакините останаха с празни ръце, записвайки трета поредна загуба на „Вила Парк”.

След нея те заемат 12-а позиция с актив от 19 точки, докато Арсенал остана на пето място с 32 в своя актив.

Изненадата на кръга поднесе отборът на У.Б.А., който спечели с 3:2 визитата си на силно представящия се през този сезон Нюкасъл.

„Дроздовете” повеждаха на три пъти в резултата с попадения на Одемвинге (‘20), МакОули (’44) и Шарнър (’85), докато Демба Ба успяваше само два пъти да възстановява статуквото, разписвайки се в 34-ата и 81-ата минута, но в крайна сметка „свраките” трябваше да се признаят за победени.

Все пак Нюкасъл запази седмата си позиция, докато У.Б.А. се изкачи с три места и вече е на 10-ото.

С успех тази вече се поздрави и съставът на Евертън, който надви минимално и донякъде резонно над гостуващия новак Суонзи. Единственото попадение на „Гудисън ППарк” бе дело на Леон Осман и падна точно след изтичането на първия час игра.