3. Арсенал развали перфектния старт на Тотнъм и настигна "шпорите" (ВИДЕО)

Арсенал развали перфектния старт на Тотнъм и настигна "шпорите" (ВИДЕО)

Оливие Жиру вкара победния гол за 1:0, вратарят Лорис спаси Тотнъм от по-тежка загуба

Арсенал победи Тотнъм с 1:0 в напечено лондонско дерби и нанесе първа загуба на „шпорите” през новия сезон в последна среща от третия кръг на Висшата лига. Оливие Жиру вкара победния гол за „артилеристите” точно в средата на първата част.

Това бе първа загуба за Тотнъм след 10 мача без поражение във Висшата лига.

Най-възрастният мениджър в английския елит Арсен Венгер се изправи срещу най-младия – Андре Вияш-Боаш и го победи. Арсенал беше спечелил последните два мача като домакин срещу този съперник с впечатляващия резултат 5:2.

Между двата тима имаше още един контраст. Тотнъм похарчи куп пари през лятото за привличането на играчи като Солдадо, Ламела, Ериксен и Кирикес, а Арсен Венгер не е дал още нито паунд за нови играчи, като взе Фламини и Саного без пари.

Началото на мача принадлежеше на Арсенал. Уго Лорис спаси техничен шут на Касорла от пряк свободен удар, а с втори опит от свободен удар Касорла матира стража с удар под стената, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

Тотнъм отговори с добра игра, но Пер Мертезакер изби удар на Солдадо, който опитваше да се разпише в трети пореден мач след двете си дузпи в първите две срещи, които донесоха победи на Тотнъм.

Арсенал реализира единствения гол в 23-ата минута. Кайл Уокър тотално оголи зоната си на фланга, Росицки веднага намери Уолкът, който центрира ниско и Оливие Жиру засече майсторски на първа греда в близкия долен ъгъл за 1:0.

Уолкът опита бързо да удвои, но ударът му бе от много малък ъгъл и Лорис логично спаси.

След половин час новоизпеченият английски национал Андрос Таунзънд тества рефлекса на Счежни, но полякът изби от долния ляв ъгъл.

Уолкът достави страхотен пас за Рамзи, но уелсецът прекалено много се наклони назад и ударът му излетя в облаците.

Джак Уилшър се контузи в края на първото полувреме и Фламини, който подписа само преди няколко дни официално с клуба направи повторния си дебют за Арсенал след много разочароващ период в Милан.

Тотнъм опита натиск в началото на второто полувреме, но чистите положения за гостите липсваха. Дейвид Бекъм пък гледаше на живо мача от трибуните на „Емирейтс”.

Таунзънд центрира добре в 62-ата минута, но Карл Дженкинсън изчисти току пред главата на Шадли.

Касорла изведе Жиру в следващата атака, но Лорис отлично изби свирепия шут на френския голаджия.

Доусън сбърка, Росицки открадна, Жиру намери Уоккът, но Лорис отново бе на ниво и изби преди нападателя.

13 минути преди края Арсенал оцеля в уникално меле. Жиру изчисти в краката на Дефоу, ударът рикошира, Счежни инстинктивно изби преди Жиру да избие шут на Солдадо. Испанският нападател претендираше, че Жиру е избил с ръка, но повторенията показаха, че топката се е ударила в рамото му.

Лорис спаси още веднъж гостите и изби удар на Уолкът.

Добавеното време беше 5 минути. В него Тотнъм имаше един последен шанс, но не нацели топката и защитата изби.

Арсенал вече има 6 точки и се изравни с Тотнъм по точки на 4-о място.