3. Арсенал надделя над Борусия с 2:1 и спечели група "F" (видео)

Арсенал надделя над Борусия с 2:1 и спечели група "F" (видео)

Олимпиакос излъга Марсилия на "Велодром" с 1:0 и мечтае за елиминациите (видео)

Отборът на Арсенал се класира за директните елиминации в Шампионската лига, след като тази вечер се наложи с 2:1 над германския шампион Борусия Дортмунд. Срещата се игра на стадион "Емирейтс" и бе от програмата на предварителна група "F" на надпреварата.

Двубоят започна с по-добра игра на "топчиите" и опасен удар на Ван Перси с глава, който премина близо до вратата на Вайденфелер.

Като цяло обаче положенията през тази първа част почти липсваха и двата тима се задоволяваха с изстрели от далечна дистанция, които не водеха до нищо опасно.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част "артилеристите" излязоха пределно мобилизирани да вземат трите точки и в 50-ата минута Сонг навърза 3 човека на левия фланг и центрира меко в пеналта, където Ван Перси с глава даде преднина на Арсенал.

След гола германците вдигнаха оборотите и пропуски направиха Шмелцер и Перишич.

Така дойде 86-ата минута, когато Ван Перси сложи точка на спора, след като засече отблизо отклонена с глава топка от Вермален.

До края гостите имаха сили единствено за почетно попадение, което падна в 90-ата минута, когато Гьотце центрира в пеналта, където Лайтнер отклони за Кагава, а японецът с десния крак оформи крайното 1:2.

В другия мач от тази група "F" на Шампионската лига, отборът на Олимпиакос постигна витална победа с 1:0 над тима на Олимпик Марсилия, при това на неговия "Велодром".

Успехът дава сериозни надежи на гърците за класиране във фазата на елиминациите. В следващия кръг Олимпиакос приема спечелилия вече групата Арсенал, докато французите гостуват на Борусия Дортмунд.

Единственото попадение на стадион "Велодром" пък бе дело на Фетфатцидис в 82-ата минута след хубава асистенция на Йесте.