3. Арсенал и Тотнъм окупираха върха с нови победи, Йозил и Ериксен блестят (ВИДЕО)

Арсенал и Тотнъм окупираха върха с нови победи, Йозил и Ериксен блестят (ВИДЕО)

"Топчиите" надвиха Съндърланд с 3:1 с два гола на Рамзи, а Тотнъм удари Норич с 2:0 след асистенции на Ериксен и Паулиньо

11 минути. Толкова бяха нужни на Месут Йозил да запише първата си асистенция във Висшата лига при успеха на Арсенал с 3:1 като гост на Съндърланд в 4-ия кръг на Премиършип. Германският национал, който пристигна в Арсенал за 50 млн. евро от Реал Мадрид, започна като титуляр на „Стейдиъм ъф лайт” и подаде на Жиру за първия гол в 11-ата минута. Крейг Гарднър изравни от дузпа в началото на втората част, но два гола на Аарън Рамзи осигуриха успеха за тима на Арсен Венгер.

Третата поредна победа на „топчиите” ги изравни на върха с Ливърпул, който също има 9 точки.

Мачът започна чудесно за Арсенал. Гибс изведе Йози лотляви при една контра, рекордната покупка си спря с майсторски от въздуха и веднага пусна за Жиру, който на скорост засече зад Уестууд за 1:0.

До почивката Арсенал изпусна да вкара още, като Уолкът и Йозил се отчетоха с пропуски.

Съндърланд изравни веднага в началото на втората част. Кошчелни направи дузпа срещу Адам Джонсън и Крейг Гарднър, който влезе на почивката, се разписа от бялата точка за 1:1.

Арсенал поведе точно в средата на втората част. Йозил изпълни късо корнер, Дженкинсън намери Рамзи и халфът много красиво от въздуха с воле с десния крак изведе пак „топчиите” напред – 2:1.

Гол на Жози Алтидор беше отменен, а след мача Арсен Венгер призна, че Арсенал е имал късмет в тези минути при 2:1 за неговия отбор.

10 минути втория гол за гостите Жиру намери Рамзи след отлична триходова акция и уелсецът за втори път оплете в мрежата между краката на вратаря за крайното 3:1. Този гол беше истински пример за марката "Арсенал" - много бързи пасове с едно докосване и точен удар.

И другият тим от Северен Лондон - Тотнъм зарадва своите фенове с победа. Гилфи Сигурдсон вкара двата гола за „шпорите” за 2:0 срещу Норич пред 36 000 на „Уайт Харт Лейн”.

В 28-ата минута новото попълнение на Вияш-Боаш Кристиан Ериксен избухна с чудесен извеждащ пас за Сигурдсон и исландецът разстреля вратаря Джон Руди за 1:0.

Тотнъм контролираше изцяло играта и сложи победата си вън от съмнение 4 минути след паузата. Бразилецът Паулиньо центрира и Сигурдсон бе точен за втори път – 2:0.

До края Джон Руди не позволи на Андрос Таунзънд да направи резултата класически.

Тотнъм се изравни на върха с Арсенал и Ливърпул с по 9 точки, а Норич остава 13-и с 4.