3. Арминия изплува след 2:2 като гост на Леверкузен

Арминия изплува след 2:2 като гост на Леверкузен

Отборите на Байер Леверкузен и Арминия Билефелд завършиха наравно 2:2 в първата среща от 31-ия кръг на немската първа Бундеслига. "Аспирините" направиха куп пропуски и за втори пореден път не успяха да спечелят победата пред собствена публика. Арминия пък взе ценна точка, която ги извади от опасната зона.

Домакините започнаха по-добре двубоя и логичо успяха да поведат в резултата още в 21-ата минута, когато Щефан Кислинг засече с глава центриране на Ренато Аугусто и прати топката зад вратаря на гостите. Минута по-късно обаче равенството отново бе възстановено, след като Фридрих си отбеляза нелеп автогол. Това като че ли даде криле на гостите от Арминия и те дори успяха да поведат в 39-ата минута. Роберт Тесче се оказа непокрит в наказателното поле на Леверкузен и отблизо с глава успя да промуши топката зад Адлер.

"Аспирините" излязоха пределно мотивирани през втората част и започнаха да редят атака след атака. Ренато Аугусто, Кислинг и Ролфес се скъсаха да пропускат, но в крайна сметка се стигна до 79-ата минута, когато Патрик Хелмес материализира натиска на своя отбор с удар от границата на наказателното поле - 2:2. До края на срещата можеше да се стигне до пълен обрат, но удари на Ренато Аугусто и Барнета преминаха покрай целта. Катонго пък на два пъти можеше да дари гостите с ценни три точки, но и той се оказа неточен пред гола.

Така с това равенство отборът на Байер Леверкузен остава 8-и с актив от 46 точки, докато Арминия е на спасителното 15-о място с 27 точки, колкото има и 16-ия Енерги на Ангелов и Рангелов.