3. Англия и Германия се класираха за полуфиналите на Европейското за младежи, Испания напусна надпреварата в Швеция

Младежкият национален отбор на Англия до 21 годишна възраст завърши на 1-о място в крайното класиране на група „B” от Европейското първенство в Швеция. В последна среща от груповата фаза, възпитаниците на Стюърт Пиърс завършиха 1:1 с тима на Германия. Мачът се игра в Халмщад. Така Англия се класира за полуфиналите като първи в групата със 7 точки, а германците са втори с 5 и също ще намерят място сред най-добрите 4-и тима.

Пиърс направи 10 промени в състава си от победата над Испания с 2:0, като остави на пейката звездите си Тио Уолкът, Майка Ричардс, Марк Нобъл, Лий Кетърмоул, Недъм Онуоха, Дарън Гибс, вратарят Джо Харт. Още в 5-ата минута Кастро се възползва от грешка на Майкъл Мансиен и бе точен за 1:0. Въпреки че бяха с резервния си състав, тимът от Острова успя да стигне до равенството след 29 минути игра.

Германската защита не успя да изчисти добре една топка в наказателното си поле и младата звезда на Евертън Джак Родуел с глава не даде шансове на стража на Шалке Мануел Нойер. Така завърши и първата част на срещата. През втората двата тима не отбелязаха нови попадение. Равенството 1:1 класира и двата тима за следващата фаза.

В другата среща от групата Испания надделя без особени трудности с 2:0 аутсайдера Финландия. Въпреки това „Ла Фурия” събра едва 4 точки, с една по-малко от Германия и напусна скандинавската държава. Торехон даде преднина на Иберийците в 29-ата минута, а Леон в 55-ата бе точен за 2:0.

Англия и Германия чакат съперниците си на полуфиналите. Във вторник са последните мачове от група „А” на надпреварата. Италия е лидер с 4 точки и ще се противопостави на Беларус, чийто актив е 1 точка. Домакините от Швеция, с 3 точки до този момент, пък имат за съперник тима на Сърбия, събрал 2.

ГЕРМАНИЯ - АНГЛИЯ 1:1
1:0 Кастро (5)
1:1 Родуел (29)

ГЕРМАНИЯ: Нойер; Бек, Хьоведес, Боатенг, Шмелцер; Кастро, Кедира, Еберт (85 - Аого), Бен-Хатира (68 - Марин); Йозил, Дежага
Селекционер: Х. Хрубеш

АНГЛИЯ: Лоуч (46 - Люис), Стиърман, Томкинс, Мансиен, Тейлър; Драйвър (71 - Гибс), Гарднър, Родуел, Джонсън; Роус, Кемпбъл (58 - Уолкът)
Селекционер: С. Пиърс

Жълти картони: Роус (Англия)