3. Амаури вкара два на Рома за 5 мин. и донесе точка на Парма, Божо гледа мача от пейката (видео)

Лацио загуби от Каляри, а Бреша и Лече не се победиха

Отборът на Рома за пореден път пропиля солиден аванс и загуби две точки, след като водеше с 2:0 на Парма при домакинството си от 27-ия кръг на Серия А.

Миналия уикенд „вълците” отстъпиха с 3:4 пред Дженоа, след като водеха с 3:0, а днес на „Олимпико” имаха преднина от два гола до 74-ата минута, но в крайна сметка взеха само точка от срещата с Парма, чийто български нападател Валери Божинов остана през целия двубой на резервната скамейка.

Възпитаниците на Винченцо Монтела поведоха с попадения на своя капитан Франческо Тоти, разписал се още в 19-ата минута от дузпа, а 18 минути по-късно успяха и да удвоят своята преднина след попадение на бразилския си бранител Жуан.

Така завърши първото полувреме, а до средата на второто не паднаха нови попълнения, но в 74-ата минута дошлият от Ювентус през зимата нападател Амаури намали резултата с втория си гол за Парма, а само пет минути по-късно възстанови равенството, оформяйки крайното 2:2.

В 80-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Масимо Паци получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно, но домакините от Рим не съумяха да се възползват и останаха на шеста позиция във временното класиране с актив от 43 точки след 27 изиграни мача.

Четвъртият в подреждането на Серия А – Лацио, също допусна изненада, след като отстъпи с минималното 0:1 при гостуването си на Каляри.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от футболист на „римските орли” – Андре Диас, който прати топката в собствената си врата пет минути преди почивката.

В друг мач от кръга Бреша и Лече си вкараха четири гола, но не се победиха, поделяйки си по точка след равенство 2:2.

Домакините от Бреша поведоха с две попадение в рамките на една минута, след като първо Карачиоло откри в 17-ата, а после Зоболи удвои в 18-ата минута, но гостите от Лече стигнаха до ремито с голове на появилия се като резерва Корвиа в 30-ата минута и Джиани Мунари, разписал се 20 минути преди края на редовните 90.

След ремито Бреша остана в зоната на изпадащите с 24 точки, докато Лече е точно над чертата с 28 точки от 27 мача.