3. Адебайор се завърна с блясък и сам би Ман Сити

Адебайор се завърна с блясък и сам би Ман Сити

Завръщането на Адебайор, Фабрегас и Уолкът накара феновете на Арсенал да замечтаят за нещо повече през този сезон

Отборът на Арсенал постигна поредна домакинска победа. Този път възпитаниците на Арсен Венгер надиграха с 2:0 тима на Манчестър Сити, като и двете попадения бяха дело на завърналия се от контузия Емануел Адебайор. Валери Божинов пък така и не влезе в игра за гостите и остана на пейката до края на мача.

Домакините ликуваха още в 8-ата минута, когато Адебайор вкара първия си гол в мача. Фабрегас центрира отлично към африканеца, който с глава чукна топката в далечния ъгъл на Гивън за 1:0. Арсенал продължи да натиска, а действията на Аршавин, Адебайор и компания объркаха защитата на гостите, като до края на полувремето Фабрегас и Уолкът можеха да направят 2:0, но ударите им преминаха извън очертанията на вратата. Сити пък направи първата си по-сериозна атака в 26-ата минута, когато Шон Райт Филипс направи смешен Гаел Клиши и качи топката на главата на Майка Ричардс, но ударът на бранителя бе спасен от Алмуния. В самия край на полувремето Елано стреля опасно от далеч, но отново испанският страж на Арсенал бе на висота.

Второто полувреме започна по блестящ начин за „артилеристите” и още в 49-ата минута резултатът вече бе 2:0. Отново Фабрегас намери Адебайор в наказателното поле с мек пас, африканецът овладя добре и чукна топката покрай вратаря Гивън за 2:0. Малко по-късно Адебайор можеше да оформи своя хеттрик, но Гивън спаси неговия удар.

Гостите изглежда се предадоха след втория гол и отстъпиха изцяло инициативата на Арсенал. Възпитаниците на Арсен Венгер редяха атака след атака, но пропуски направиха Уолкът, Саня, Аршавин и Адебайор. „Артилеристите” отвориха много работа на вратаря на Сити, но в крайна сметка резултатът остана непроменен – 2:0 в полза на Арсенал.

Така с тази победа Арсенал остана 4-и с актив от 58 точки, докато Манчестър Сити остана на 10-а позиция с 38 точки в актива си.

Арсенал – Манчестър Сити 2:0
1:0 Адебайор 8’
2:0 Адебайор 49’