3. 9 от Малага останаха на секунди от геройство на „Местая” (видео)

9 от Малага останаха на секунди от геройство на „Местая” (видео)

Валенсия удари андалусийците с 4:3 в голов спектакъл

Отборът на Валенсия направи нова важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като се наложи с 4:3 над тима на Малага. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе от програмата на 19-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите от Малага завършиха мача с 9 човека, след като в 14-ата минута Демикелис получи директен червен картон, а в 66-ата примерът му бе последван и от Елдер Росарио. Първи гол с екипа на андалусийците пък вкара дошлият от Рома Жулио Баптища.

Двубоят започна с изненадващо по-добра игра на гостите и още в началото Гуайта трябваше да спасява удар на Баптища. Така се стигна до 9-та минута, когато Апоньо получи на непокрития десен фланг, напредна по крилото, след което намери Росарио на точката на дузпата, а последният с десния крак не сбърка за 1:0.

Радостта на Малага от това попадение обаче изтрая едва 4 минути, тъй като Демикелис, като последен в отбрана, спъна Мата в наказателното си поле, а което видя червения цвят на картона, а „прилепите” получиха правото да бият и дузпа, която бе реализирана от потърпевшия Мата за 1:1.

След този гол Валенсия вдигна оборотите и натисна своя съперник, който се прибра в своята половина, чакайки възможностите си на контраатака. Така се стигна до 34-ата минута, когато именно при една контраакция, Малага изненадващо излезе напред в резултата за втори път. Тогава Камачо намери Рондон в наказателното поле, а нападателят вкара втория си гол в мача, покачвайки на 2:1.

Втората част стартира със силен натиск на „прилепите”, който даде резултат в 53-ата минута, когато Пабло намери Солдадо в наказателното поле, а нападателят с премерен удар с десния крак възстанови статуквото – 2:2.

Валенсия продължи да натиска, а в 66-ата минута домакините останаха с двама човека повече, след като Росарио също получи директен червен картон. Само 120 секунди по-късно, след разбъркване от корнер, Банега се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изведе „прилепите” напред – 3:2.

И когато всички мислеха, че двубоя ще завърши със спокойна победа за Валенсия, дойде 80-ата минута, когато Баптища овладя пред наказателното поле на Гуайта, и с хубав шут с десния крак смълча „Местая” – 3:3.

До края на двубоя играта се водеше предимно пред вратата на андалусийците. В самия край на мача, в 90-ата минута Адуриц оформи крайното 4:3 за Валенсия, след като бе намерен в наказателното поле от Тино Коща.

След тази победа Валенсия се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 40 точки. Гостите от Малага пък са 16-и със 17 пункта.
Постекоглу: Стилът ни няма да се промени