3. 4 от 4 за Леонардо в Интер след 4:1 над Болоня (видео)

4 от 4 за Леонардо в Интер след 4:1 над Болоня (видео)

Ето'о с два гола и асистенция

Шампионът Интер направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като разгроми състава на Болоня с 4:1. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро” и бе от програмата на 19-ия кръг на италианската Серия „А”. Това бе четвърти мач, в който бившият наставник на Милан Леонардо води „нерадзурите”, като до момента бразилецът има само победи след 3 мача за първенство и 1 за купата.

Двубоят започна със силен натиск на Интер и още в 5-та минута домакините можеха да открият, ала изстрелът с глава на Милито срещна дясната греда на Вивиано. Последваха опасни шутове на Станкович и Ето’о, но гол във вратата на Болоня не падаше.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Ето’о изведе Станкович зад гърба на отбраната на гостите, а сърбинът с хладнокръвен удар по земя с десния крак откри резултата. На повторенията обаче се видя, че Станкович е в засада в момента на подаването на камерунеца.

След гола натискът на „нерадзурите” продължи и в 30-ата минута те вече водеха с 2:0, след като Мота намери Милито в наказателното поле, аржентинецът финтира бранител на Болоня и с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл на Вивиано.

До края на полувремето гостите създадоха няколко опасни положения, но само страхотните намеси на Кастелаци им попречиха да се върнат в мача.

Втората част стартира с разменено надмощие и пропуснати положения от Ди Вайо, Хименес и Майкон. След началните минути гостите дори осъществиха натиск, но така и не успяваха да намерят мрежата на Интер. В 63-ата минута, след една контраатака, Ето’о получи на лявото крило, подаде в наказателното поле за Милито, който му върна с пета, а камерунецът с прецизен шут с десния крак направи преднината на своите класическа.

След този гол Интер натисна и в 72-ата минута „нерадзурите” вече водеха с 4:0 след невероятен фаул на Самуел Ето’о, който вкара и втория си гол в мача.

5 минути по-късно гостите все пак стигнаха до почетно попадение, което дойде след ъглов удар, разбъркване в наказателното поле на Интер и точно пласиране на резервата Хименес.

До края на двубоя нещата на терена се успокоиха, а нов гол не падна и така „нерадзурите” спечелиха с 4:1 домакинството си на Болоня.

След тази победа шампионите вече се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 32 точки, но и с два отложени мача. Гостите от Болоня пък са 13-и с 22 пункта.

Интер – Болоня 4:1

1:0 Станкович 20’
2:0 Милито 30’