3. 38-годишният Писаро донесе точка на Вердер в Леверкузен (ВИДЕО)

38-годишният Писаро донесе точка на Вердер в Леверкузен (ВИДЕО)

„Аспирините” завършиха мача с червен картон и пропусната дузпа

Байер Леверкузен и Вердер Бремен не се победиха и завършиха при резултат 1:1 първия мач от XXIV кръг на германската Бундеслига

„Аспирините” започнаха срещата в серия от три загуби и поведоха още в седмата минута чрез Кевин Воланд, ала не успяха да удържат крехкия си аванс пред 30 210 зрители на своя „БайАрена”.

В 76-ата минута на терена се появи Клаудио Писаро, а в 79-ата опитният 38-годишен нападател вкара дебютния си гол за сезона и подели точките.

В самия край домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Вендел, а и пропуснаха дузпа, изпълнена от Йомер Топрак.

Така Вердер вече има 26 в своя актив, с 5 по-малко от Байер, който гостува на Атлетико Мадрид в сряда за 1/8-финален мач-реванш от Шампионската лига.

Първата среща в Германия приключи с успех 4:2 за „дюшекчиите”.