3. 18-ИЯТ КРЪГ В СЕРИЯ "А"

18-ИЯТ КРЪГ В СЕРИЯ "А"

Италианската Серия "А" се поднови този уикенд и отново ни върна към емоциите, които предлага на своите почитатели. В кръга станахме свидетели на две изненади и едно уникално дерби. Първо лидерът Интер се издъни у дома срещу скромния тим на Каляри, завършвайки 1:1. Ювентус взе много трудно победата срещу Сиена с 1:0, отново благодарение на отличния пряк свободен удар на капитана Алекс Дел Пиеро. Така "бианконерите" се доближиха на 4 точки от Интер. Дербито на кръга се игра на "Олимпико" - Рома и Милан направиха зрелищно 2:2 в дебюта на Дейвид Бекъм, а Мирко Вучинич и Алешандре Пато се превърнаха в герои за своите отбори, като и двамата отбелязаха по два гола. Голямата издънка обаче стана на стадион "Артемио Франки". Силният тим на Фиорентина допусна домакинска загуба с 1:2 от скромния тим на Лече, а на всичкото отгоре звездата на "виолетовите" Адриан Муту получи контузия и ще отсъства минимум месец и половина от терените. Наполи се измъчи у дома срещу Катания, но все пак стигна до минималната победа с късен гол на Кристиан Маджо. Дженоа отново се върна на победния път у дома, след като записа класическа победа над Торино. Палермо надигра Аталанта у дома с 3:2, а със същия резултат Лацио надделя при гостуването си на Реджина. Македонският нападател на "орлите" Горан Пандев пък се отличи с хеттрик, благодарение на 3 асистенции на неговия партньор в атаката Мауро Сарате. Удинезе продължи със слабите си игри за първенство, този път "фриуланите" направиха 1:1 у дома с тима на Сампдория. При същия резултат завърши и дербито на опашкарите между Болоня и Киево.

Италианската Серия "А" се поднови този уикенд и отново ни върна към емоциите, които предлага на своите почитатели. В кръга станахме свидетели на две изненади и едно уникално дерби. Първо лидерът Интер се издъни у дома срещу скромния тим на Каляри, завършвайки 1:1. Ювентус взе много трудно победата срещу Сиена с 1:0, отново благодарение на отличния пряк свободен удар на капитана Алекс Дел Пиеро. Така "бианконерите" се доближиха на 4 точки от Интер. Дербито на кръга се игра на "Олимпико"  - Рома и Милан направиха зрелищно 2:2 в дебюта на Дейвид Бекъм, а Мирко Вучинич и Алешандре Пато се превърнаха в герои за своите отбори, като и двамата отбелязаха по два гола. Голямата издънка обаче стана на стадион "Артемио Франки". Силният тим на Фиорентина допусна домакинска загуба с 1:2 от скромния тим на Лече, а на всичкото отгоре звездата на "виолетовите" Адриан Муту получи контузия и ще отсъства минимум месец и половина от терените. Наполи се измъчи у дома срещу Катания, но все пак стигна до минималната победа с късен гол на Кристиан Маджо. Дженоа отново се върна на победния път у дома, след като записа класическа победа над Торино. Палермо надигра Аталанта у дома с 3:2, а със същия резултат Лацио надделя при гостуването си на Реджина. Македонският нападател на "орлите" Горан Пандев пък се отличи с хеттрик, благодарение на 3 асистенции на неговия партньор в атаката Мауро Сарате. Удинезе продължи със слабите си игри за първенство, този път "фриуланите" направиха 1:1 у дома с тима на Сампдория. При същия резултат завърши и дербито на опашкарите между Болоня и Киево.

ИНТЕР - КАЛЯРИ 1:1
Шампионатът на Италия едва се поднови, но вече станахме свидетели на първата изненада. Лидерът Интер прие на своя "Сан Сиро" скромния тим на Каляри, но не успя да го победи и завърши наравно - 1:1. Гостите дори можеха да стигнат до победата, но Акуафреска, който е собственост на Интер, направи пропуска на сезона.
Срещата започна с обичайния домакински натиск. Още в 8-ата минута футболистите на Жозе Моуриньо можеха да открият резултата, но Златан Ибрахимович не успя да уцели вратата, след като бе изведен по страхотен начин от Луиш Фиго. Само минута след това отново Златан не бе съсредоточен. Гостите направиха първата си по-сериозна атака чак в 32-та минута, когато Косу пропусна от удобна позиция.

Истинският екшън обаче бе след почивката. Изненадващо Каляри поведе в резултата с гол на юношата на Интер Роберт Акуафреска, който бе изведен добре от Микеле Фини - 0:1. Оттук нататък Интер взе изцяло инициативата и владееше през по-голямата част, но по-чистите положения. Първо Биондини пропусна от чиста позиция, а малко след това удар на Жеда бе спасен с вещина от Жулио Сезар. Интер обаче също атакуваше много добре и след около 5-минутен непрестанен натиск, успя да изравни резултата. Ернан Креспо изведе по брилянтен начин Златан Ибрахимович, и за голмайстора на "нерадзурите" не представляваше проблем да вкара топката в опразнената врата.
Изнанадващо обаче след гола Каляри бе по-активният тим на терена и създаде две стопроцентови положения. Първо Джеда стреля слабо от чиста позиция, а при второто положение Акуафреска буквално направи пропуска на сезона. Голмайсторът на гостите пропусна да се превърне в герой срещу клуба, който държи правата му. Биондини стреля много опасно, Сезари изби топката право в краката на Акуафреска, който на празна врата от 2 метра стреля в аут.
До края на срещата Интер наложи натиск, но защитата на гостите се справи. В даденото от съдията продължение Мансини вкара гол, но той бе отменен поради засада.

ЮВЕНТУС - СИЕНА 1:0
Отборът на Ювентус постигна трудна победа с 1:0 у дома срещу тима на Сиена в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А”. Капитанът на „бианконерите” Алесандро Дел Пиеро отново се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки единственото попадение в срещата, отново от пряк свободен удар.
Срещата започна с обичайния домакински натиск, но защитата на гостите се справи с повечето атаки на Юве. Стигна се обаче до 33-та минута, когато Дел Пиеро изпълни един от марковите си пряк свободни удари и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на Сиена – 1:0.
През втората част гостите бяха по-добрият тим на терена и имаха няколко възможности да стигнат до равенството, но вратарят на Ювентус в този мач Алекс Манингер отрази удари на Гезал и Фрик. В крайна сметка Юве запази трите точки и постигна изключително важна победа.

РОМА - МИЛАН 2:2
Отново станахме свидетели на голеада в италианската Серия „А”. 18-ия кръг нямаше как да има по-добър завършек. На „Олимпико” в последния мач от кръга един срещу друг се изправиха отборите на Рома и Милан. Двата отбора сътвориха истинско дерби, в което паднаха 4 гола и имаше още куп положения.
Също така това бе и дебютът на Дейвид Бекъм с червено-черния екип. Срещата се превърна и в дуел между Вучинич и Пато, който остана без победител. Двамата вкараха по 2 гола и бяха най-добрите за своите отбори.
Срещата започна с лек натиск на Рома, но атаките на „вълците” завършваха с удари от далеч, които не бяха проблем за Абиати. Милан пробва постепенни атаки, в които дейно участваше новото попълнение Бекъм, но без успех. Стигна се до 22-та минута, когато домакините поведоха с 1:0. Мирко Вучинич бе оставен непокрит в наказателното поле. Той финтира Янкуловски и с хубав удар вкара топката зад Абиати – 1:0. Въпреки гола, домакините продължиха да атакуват, но пропуски направиха Баптища и Тадей.

Истинският екшън бе през втората част. Зрителите на „Олимпико” станаха свидетели на едно от най-добрите полувремена за сезона. Още в 48-та минута Пато възстанови равенството. Младият бразилец се възползва от хубаво подаване на сънародника си Кака и с хубав удар с десния крак не остави шансове на Дони – 1:1. Само 5 минути по-късно „росонерите” направиха пълен обрат, а в герой за своя тим отново се превърна Пато. Този път голмайсторът на Милан тръгна малко след централната линия и сам завърши атаката. Патока финтира Мексес, след което се откъсна от французина и вече стигнал почти до аутлинията, прехвърли вратаря Дони с техничен удар с левия крак и с по този начин вкара втория си гол в мача. В 60-ата минута Роналдиньо пропусна удобна възможност от дъгата, след подаване на Пато. Малко по-късно Андреа Пирло изпълни отличен пряк свободен удар, но Дони се намеси по брилянтен начин. Домакините реагираха като ужилени и в 72-та минута възстановиха равенството. Най-добрият в състава на „вълците” Мирко Вучинич се възползва от рикошет след удар на Бриги, и с хубав плонж прати топката в долния ляв ъгъл на Абиати, който пък бе хванат в крачка и дори не помръдна.
Двата отбора продължиха да разменят атака за атака, но пропуски за Рома направиха Акуилани и Бриги, докато Кака от Милан изпусна чисто положение, след като бе изведен от Кларънс Зеедорф. Две минути преди края на срещата Дейвид Бекъм бе заменен в своя дебют под бурните освирквания на феновете на Рома.

ФИОРЕНТИНА - ЛЕЧЕ 1:2
Фиорентина се издъни у дома, губейки с 1:2 от скромния тим на Лече. Гостите поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Гилермо Джакомаци. Уругваецът прати топката неспасяемо във вратата на Фрей с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле. В 24-ата минута домакините изравниха резултата, а в голмайстор се превърна Фелипе Мело. Бразилецът засече с глава центриране на Сантана и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на гостите – 1:1.
Изглеждаше, че Фиорентина е преживяла ранния гол и ще търси победата, но само 3 минути по-късно Кастильо от състава на Лече вкара втори гол за своя отбор от близко разстояние и върна преднината на гостите.
До края на срещата Фиорентина опита да се върне в мача, но защитата и вратарят на Лече бяха на висота и не допуснаха изравнителен гол. Буквално в последните секунди на двубоя появилият се като резерва нападател на Фиорентина Пабло Освалдо получи втори жълт картон и бе отстранен от главния съдия.

НАПОЛИ - КАТАНИЯ 1:0
Отборът на Наполи постигна минимална победа с 1:0 у дома срещу тима на Катания в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А”. Единственото попадение в срещата бе дело на Кристиан Маджо в 80-ата минута на двубоя. Бившият футболист на Сампдория се възползва от отлична асистенция на Лавеци и с хубав удар с левия крак от близко разстояние не остави шансове на вратаря на Катания.

ДЖЕНОА - ТОРИНО 3:0
Дженоа започна годината с поебда, след като без особени проблеми се наложи с 3:0 над гостуващия Торино. Това стана в среща от 18-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.
Домакините не играха на върха на възможностите си, но това не им попречи да стигнат до успеха. С тази загуба проблемите пред наставника на торинци Валтер Новелино станаха наистина много.
Играчите на Дженоа започнаха много силно мача и държаха темпото до края на срещата, а първото попадение бе дело на Биава в 18-ата минута. Сърбинът Бошко Янкович добави още един гол в 48-ата минута, а бразилецът Тиаго Мота оформи крайното 3:0 в 84-ата минута.

ПАЛЕРМО - АТАЛАНТА 3:2
Палермо постигна домакинска победа с 3:2 над Аталанта в мач от 18-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Сицилия. Домакините показаха с играта си по време на срещата, че заслужават успеха и напълно логично победиха.
Първото попадение за домакините реализира Фабрицио Миколи в 22-ата минута, като в ситуацията получи пас от Матиа Касани и с плътен удар откри резултата.. Натискът на сицилианци продължи и те стигнаха до втори гол чрез Марк Брешано в 39-ата минута.
Логично след добрата преднина, темпото в играта на Палермо спадна и футболистите на Аталанта съумяха да изравнят резултата. Серджо Флокари намали в 65-ата минута, като в ситуацията засече с глава центриране на австриеца Гьорг Гарич и вкара топката във вратата на Амелия. Пинто изравни резултата в 78-ата минута. Той получи пас от чилиеца Хайме Валдес и от близко разстояние прати топката във вратата на Палермо.
Победното попадение за домакините бе дело на Кавани, който получи пас от Фабио Ливерани и с техничен удар донесе победата на отбора си. На практика той донесе победата на тима си с този гол.

РЕДЖИНА - ЛАЦИО 2:3
Невероятен Горан Пандев помогна на тима си Лацио да стигне до ценна победа като гост над Реджина с 3:2. Това стана в среща от 18-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Оресте Гранило" в Реджо Ди Калабрия. Македонецът бе най-добрият играч и се отчете с хеттрик.
Домакините първи поведоха в резултата с гол на Бернардо Коради в 3-ата минута. В ситуацията вратарят на домакините Карисо фаулира Бриенца в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе вкарана от Коради . В следващите минути футболистите на Лацио се активизираха и логично стигнаха до попадения.
Пандев изравни резултата в 13-ата минута. В ситуацията Сарате подаде към Томазо Роки, който с глава не успя да вкара топката. В същото положение топката попадна в Пандев, който с техничен удар я прати във вратата на Кампаньоло. Само 7  минути по-късно отново той вкара и спомогна за пълния обрат. Футболистът получи асистенция от Мауро Сарате и промуши топката във вратата на домакините. В същата минута Кампаньоло спаси удар от фаул на Томазо Роки.
Коца изравни за домакините в 61-ата минута, като в ситуацията получи пас от Сесту и с плътен удар вкара топката във вратата на Карисо., но отново Пандев помогна на Лацио и донесе победата на тима си в 75-ата минута, като в ситуацията за 3-ти път получи асистенция от Мауро Сарате и довкара във вратата на домакините. С този гол той оформи своя хеттрик, а Мауро Сарате се отличи с 3 асистенции.

УДИНЕЗЕ - САМПДОРИЯ 1:1
Удинезе и Сампдория завършиха наравно 1:1 в мач от 18-ия кръг на Серия „А”. Срещата играна на „Стадио Фриули” се започна равностойно, като и двата отбора имаха възможност да открият резултата. Първата част завърши наравно 0:0.Второто полувреме започна с превес за домакините, които яростно търсиха попадение във врата на Сампдория. В 57-ата минута Дженаро Делвекио засече центриране на Рето Циглер и откри резултата в полза на Сампдория. В 63-ата минута домакините изравниха. Маурицио Домици стреля от далеч, като изравни за радост на всички привърженици на стадиона. До края на мача имаше няколко опасни положения, но така и до гол не се стигна.

БОЛОНЯ - КИЕВО 1:1
Отборите на Болоня и Киево завършиха наравно в мач от 18-ия кръг на Серия „А”. Мачът между двата тима беше много оспорван, но в крайна сметка завършиха наравно.Срещата започна равностойно, като имаше опасности и пред двете врати. Тимът предвождан от Синиша Михайлович имаше по-големи възможности, но в крайна сметка не успяха да отбележат. В 43-ата минута Сержио Пелисиер успя да открие резултата, като смълча „Ренато Д’Алара”. В 45-ата минута топ реализатора на Болоня Марко Ди Вайо. Така полувремето завърши при резултат 1:1.През втората част също имаше много опасни положения и за двата отбора, но така и до гол не се стигна. Така срещата завърши наравно, като двата тима си разделиха точките.