3. 18-годишен младок измъкна Рома срещу Дженоа с два гола за 10 минути (ВИДЕО)

18-годишен младок измъкна Рома срещу Дженоа с два гола за 10 минути (ВИДЕО)

Феликс Афена-Гиан влезе от пейката и спечели сам трите точки за Моуриньо и компания

Рома успя да стигне до победата при много тежкото си гостуване на Дженоа в мача от 13-ия кръг на Серия А.

"Вълците" отново не впечатлиха с игра и се наложи юношата Феликс Афена-Гиан да влезе от пейката четвърт час преди края и да донесе успеха на своя тим.

Рома започна по-активно срещата, като стигна до гол още в 16-ата минута. След удар от разстояние топката се удари в тялото на Тами Ейбрахам и влезе в мрежата на домакините. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което стана ясно, че нападателят на "вълците" е играл с ръка и поради тази причина голът не бе зачетен.

Малко след това Ел Шараауи намери добре Елдор Шомуродов, който стреля силно, но топката мина над напречната греда.

След почивката гостите продължиха да бъдат по-активния тим на терена, но така и не успяваха да стигнат до попадение. Това в крайна сметка се случи в 82-ата минута. Феликс Афена-Гиан получи добро подаване от Хенрих Мхитарян, финтира съперников футболист и навлезе в наказателното поле, като с мощен удар не остави никакви шансове на Сиригу.

В четвъртата минута на даденото от съдията продължение Афена-Гиан вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 2:0 за столичани.

След победата си Рома събра 22 точки и се изкачи на пето място във временното класиране. Дженоа пък са 18-ти със само 9.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)