3. 16-годишният Донарума спаси Милан от загуба срещу Аталанта (ВИДЕО)

16-годишният Донарума спаси Милан от загуба срещу Аталанта (ВИДЕО)

Страхотни намеси на тийнейджъра при първото домакинско реми на Милан за сезона

Победната серия на Милан в Серия А спря. „Росонерите” имаха късмет да не загубят след страхотни намеси на 16-годишния си вратар Джналуидижи Донарума при 0:0 с Аталанта на „Сан Сиро” в 12-ия кръг. Това бе първо домакинско реми за Милан у дома през сезона и първо равенство в дербито на Ломбардия в последните 10 срещи.

Милан търсеше четвърта поредна победа в калчото, а Нианг и Мексес за първи път през сезона бяха титуляри. Бонавентура беше наказан срещу бившия си клуб, а Бертолачи бе контузен.

Алехандро Гомес не успя да настигне пас на Маурисио Пиния, а съдията правилно не даде дузпа за твърда, но чиста намеса на Юрай Куцка срещу Лука Чигарини. Левият бек на Аталанта Букари Драме получи мускулен проблем и бе сменен от Белини.

Милан на практика не създаде нито едно голово положение през първата част, след като удар на Бака бе блокиран, а Нианг опита атрактивна добавка, която не бе засечена от колумбиеца.

Синиша Михайлович очакваше Милан да натиска след почивката, но се случи точно обратното и Аталанта може много повече да съжалява, че не спечели.

Аталанта имаше три отлични положение в три поредни минути, но Донарума отрази удари на Чигарини и Макси Моралес, а Де Роон би от външната страна на мрежата. Тийнейджърът направи още едно великолепно спасяване и отрази удар на Алберто Граси.

Пред другата врата Спортиело спаси с един крак удар на Карлос Бака с глава от непосредствена близост.

Милан имаше 100-процентова възможност за гол, но удар с глава на резервата Луис Адриано бе изчистен от голлинията от защитник.

Синиша Михайлович бе изгонен, защото ритна бутилка с вода по посока на четвъртия съдия.

Дълбоко в добавеното време домакините направиха бърза контра и Черчи изскочи срещу вратаря Спортиело, заобиколи го, но стреля от малък ъгъл от външната страна на мрежата, а имаше вдигната и засада.

Милан е пети с 20 точки, Аталанта има 18 на седма позиция.