3. 10 от Валенсия удариха Хетафе вкъщи – 2:1

10 от Валенсия удариха Хетафе вкъщи – 2:1

Вия вкара и двата гола за "прилепите", а Ману бе точен за Хетафе

Отборът на Валенсия постигна изключително важна победа в борбата си за 3-то място в Ла Лига, след като надделя трудно с 2:1 над тима на Хетафе. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе последна от програмата на 23-ия кръг на Примера. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Алексис получи втори жълт картон в 61-ата минута.

Двубоят започна с домакински натиск и в 9-та минута Домингеш можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. В 23-ата Вия също не можа да се разпише, а 60 секунди по-късно и Леон от Хетафе не бе достатъчно убедителен пред гола. Така се стигна до 39-ата минута, когато Алехандро Домингеш изведе Вия на страхотна позиция, от която испанският национал не сбърка за 1:0. До края на полувремето не паднаха нови попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част отново започна с по-добра игра на „прилепите” и в 53-ата минута отново Вия покачи на 2:0, този път след асистенция на Силва отляво. В 61-ата минута публиката на „Местая” бе огорчена, след като Алексис получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

След изгонването на Алексис Хетафе натисна, но пропуски направиха Леон и Каскеро. Все пак в 76-ата минута гостите успяха да намалят резултата. Тогава резервата Албин навлезе в наказателното поле, опита удар, Сесар изби, но при добавката нищо не попречи на Ману да оформи крайното 1:2.

След този успех Валенсия заема 3-о място във временото класиране с актив от 46 точки. Гостите от Хетафе пък са 8-и с 32 спечелени точки.