3. 10 от Селта накараха Реал (Мадрид) да трепери (ВИДЕО)

10 от Селта накараха Реал (Мадрид) да трепери (ВИДЕО)

„Белия балет” се наложи с 3:1 и запази първото си място

Реал (Мадрид) победи Селта в двубой от деветия кръг на Примера дивисион и запази първото си място в класирането. „Белия балет” се наложи с 3:1 като гост на „Естадио де Балайдос”.

Успехът за състава на треньора Рафаел Бенитес не дойде особено лесно. Резултатът бе открит от голямата звезда на тима Кристиано Роналдо. Данило се разписа за 2:0.

Домакините завършиха двубоя с човек по-малко след червен картон на  Густаво Даниел Кабрал, но въпреки това показаха дух и намалиха изоставането си в 85-ата минута чрез Нолито. В добавеното време, секунди преди последния съдийски сигнал Марсело оформи крайното 3:1.

Вратарят на „кралете” Келор Навас изигра голяма роля за успеха с няколко невероятни спасявания.

Резултатът бе открит в 8-ата минута. Тогава отбраната на "небесносините" беше хваната неподготвена. Лукас Васкес насочи топка в наказателното поле, Кристиано я настигна и я заби в близкия ъгъл с удар от 13 метра - 0:1.

В 23-ата минута отново защитата на Селта се пропука. Хесе се отличи с прекрасно подаване към включилия се Данило, който  беше оставен сам срещу вратаря, и Алварес отново беше матиран с удар в близкия ъгъл.

В 85-ата минута Нолито вкара заслужен гол за домакините. Той финтира двама защитници и с удар от 21 метра прати топката в близкия горен ъгъл на вратаря.

В заключителните моменти на двубоя, домакините хвърлиха всички сили в атака в търсене на изравняване, което им изигра лоша шега. Реал проведе светкавична контраатаки, която бе завършена с гол от Марсело.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ