3. 10 от Лече ужасиха Юве в Торино - 1:1 (видео)

10 от Лече ужасиха Юве в Торино - 1:1 (видео)

Божинов не игра, "старата госпожа" изпуска победата в края

Отборът на Ювентус направи изненадващо грешна стъпка в борбата си за титлата, след като тази вечер завърши 1:1 срещу борещия се за оцеляване Лече. Срещата се игра на стадион "Ювентус Арена" и бе от програмата на 36-ия кръг на италианската Серия "А".

Българският национал Валери Божинов започна мача като резерва за гостите и така и не се появи на терена в хода на мача.

Тимът на Лече завърши двубоя с 10 човека, след като Куадрадо си изкара втори жълт картон в 54-ата минута.

Иначе мачът започна отлично за "бианконерите", които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато Маркизио засече с глава хубаво центриране на Пирло.

След гола "старата госпожа" продължи да натиска, но пропуски направиха Видал и Куалярела. Гостите от своя страна бяха плътно групирани в половината си и рядко успяваха да пренесат играта в противниковата половина.

До края на полувремето домакините изтърваха още няколко ситуации чрез Маркизио, Касерес, Видал и Киелини, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за торинци.

Втората част също стартира отлично за Юве, след като в 54-ата минута Лече остана с 10 човека след втори жълт картон на Куадрадо.

След изгонването му, гостите се групираха още по-плътно в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

От своя страна "старата госпожа" продължаваше все така аристократично да пилее изгодни ситуации, а Видал, Куалярела и Вучинич отново изтърваха.

Така дойде 85-ата минута, когато Бертолачи засече отблизо с десния крак една топка в мрежата на Буфон, хвърляйки в ужас тифозите на торинци.

Този гол обърка "старата госпожа" и до края на двубоя възпитаниците на Конте не успяха да си върнат аванса и в крайна сметка загубиха 2 точки в битката за титлата.

В друг мач от този 36-и кръг на Калчото, тимът на Дженоа постигна ценен успех в битката си за оцеляване, след като удари с 2:1 състава на Каляри на своя "Луиджи Ферарис".

Резултатът бе открит от Паласио още в 12-ата минута, а в 13-ата Ариаудо изравни. Крайното 2:1 оформи Янкович в 76-ата минута.